“Elmacı Dede” Denizli’den Hakkari’deki askerlere üzüm getirdi

Denizli’bile hayat dolu 72 yaşındaki Muhammet Yılmaz, Denizli’den realizasyon ettiği üzümleri 1630 kilometre posta katederek Hakkari’bile fariza yapan askerlere getirdi.

Terörle mücadele kapsamında sıkı zarfında ve yetersiz dışındaki operasyonlara katılan askerlere daha önceki elma, sarıerik ve şekerli götüren “Elmacı Dede” lakaplı Yılmaz, bu kat bile Irak’ın kuzeyinde ölçülü El-Kilit Operasyonu’na katılan Mehmetçik’e korumak istedi.

Yaşadığı Çivril ilçesinde 1 titrem üzüm temin fail Yılmaz, kasalara doldurduğu üzümü Türk bayraklarıyla süslediği aracına yükleyerek yola çıktı. 1630 kilometre misil katederek kente vasıl Yılmaz, üzümleri, Incitici ve Komando Er Liva Komutanlığına götürdü.

Yılmaz, AA muhabirine, kentteki düzenlilik güçlerini kavramak istediğini ve eli gereksiz gelmemek amacıyla üzüm getirdiğini söyledi.

Askere alelumum özlük yetiştirdiği elmalardan götürdüğünü fakat hasada başlamadığı için bu el üzüm getirdiğini anlatan Yılmaz, “Onlar bizim canlarımız, ciğerlerimiz, yekpareleremizdir. Bizim sevdamız yurt, simge, İslam’dır. Hakeza olunca birlikte misyon ‘kızıl elma’ çıkıyor ortaya. Hedefimize ulaşmamız için asayiş güçlerimize topluluk çıkmamız, onların arkalarında durmamız ve onlara manevi destek vermemiz gerektiği için geldim.” dedi.

Dualarıyla terörle mücadele operasyonlarına katılan güvenlik güçlerinin yanı sıra olduklarını vurgulayan Yılmayan, “Yolculuğum 36 saat sürdü. Buna değer. 36 saat değil, 36 bin saat olsa de düzenlilik güçlerimizin yanı sıra bulunmak bana gösterişli veriyor. Mevlamın onlara de ayrımsız şeyi vereceğinden on paralık şüphem yoktur. Üzümleri, Acı ve Komando Er Liva Komutanlığına vereceğim. Onlar de sahada terörle uğraş fail askerlere dağıtacaklar. Elan geçmiş dahi iki misil buraya geldim.” diye niteleyerek konuştu.Share: