Elkızı ve ailesi bıçaklı saldırıda yaralandı, agresif kayınço başıboş bırakıldı

Batman’da eşi aracılığıyla psikolojik şiddet gören ve metrukiyet aşamasındaki eşinin kardeşi marifetiyle bıçaklı saldırıya uğrayan Mizgin C., saldırganın erkin bırakılmasına tepki gösterdi.

Boşanma aşamasındaki eşi İsmail Ü.’den psikolojik çabukluk gördüğü için hayatına serencam vermeye müteharrik 25 yaşındaki Mizgin C., hastaneden taburcu edildiği 30 Nisan’da saldırıya uğradı. Batman site merkezinde Diyarbakır Caddesi Dört Yol Kavşağı’nda eşi ve kayınçosu vasıtasıyla bıçaklı saldırıya maruz kalan, esen kolundan yaralanan Mizgin C.’nin annesi, babası ve amcaoğlu ise ölümsek darbeler aldı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

4 kişiyi bıçaklayan şahsın elini kolunu sallayarak dışarda dolaştığını söyleyen Mizgin C., “Yaşadığım bıçaklı atılım öncesi eşimden 4 yıldır ruhsal hüküm görüyordum. Sonsuz hakaretlere maruz kaldım. Eşimle tartıştım ilaç alıp intihar ettim. 2 çağ süresince dokunaklı bakımda kaldım. Hastane çıkışı kayınçom babamı arayarak gel kızını al dedi. Ben müracaat etmek istemedim oğlumun yanına müracaat etmek istiyorum dedim. Bana hakaretler etti ve zorla taksiye bindirdi ve ailemi arayıp Batman şehir merkezinde kâin dört yola çağırıp ‘gelip kızınızı alın’ dedi. Ailem sunulan adrese geldi. Ama olayın büyüyeceğini, bıçaklanacaklarını bilmiyorlardı. Düzenlenen tıpkısı şekilde eşimin kardeşi Maşallah Ü. orda kendini sakladı. Eşim ve babam tartışmaya başlıyor. Maşallah Ü., saklandığı yerden çıkıp direkt babamı bıçaklıyor. Babama ikinci benzeri darbe vurmaya çalışırken ben araya girdim bıçak darbelerine kul maruz kaldım. Kolumda 3 bıçak yarası var. Aldığım bıçak darbeleri sinir damarlarımı kesti ve artık eskisi kadar kolumu kullanamayacağım. Maşallah Ü., 2 ay 5 bölüm hapishane yatıp hariç daha çok. Zahir ayrımsız yabanlık 4 kişiyi bıçaklayan adamı 2 kamer hapisle cezalandırılıyor. Bu kadar yalınç mı? Devletimizin adaletine güveniyorum. Devletimiz, müstelzim cezayı Maşallah Ü., İdris Ü. ve İsmail Ü.’ye vermesini istiyorum. Elan ne kadar kadınların beyin dökülecek, nereye kadar kadınları öldürecekler. Doğruluk yerini bulsun. Ego ayrımsız anneyim tıpkısı annenin bire bir babanın evladıyım. 3 aydır evladımın hasreti ile yanıp tutuşuyorum. Adalet cani adamı serbest bırakıyor. 4 kişiyi bıçaklayan eş elini kolu sallayarak dışarda dolaşıyor” dedi.

Mizgin C.’nin avukatı Mehmetşah Güzel ise “İddianame havai amade değilken halen tıpkısı sonuç alınmazken delilerin cemi toplanmamışken, hastanenin kati raporları daha çıkmamışken Maşallah Ü.’nün mahkemece serbest bırakılmasını gerçekte çokta akla yatkın bulmuyoruz. Maşallah Ü.’nün boşaltma edilmemesinin elan makul olduğunu düşünüyoruz. Tıpkısı zamanda mahkemenin vermiş olduğu Maşallah Ü. ile ait düşünülerek yaralama suçunu hatalı olduğunu düşünüyoruz. Kesten yaralama suçu değil, “adam öldürmeye müteveccih teşebbüsten” yargılanmasını düşünüyoruz. Çünkü kullandığı bıçak 13 santimetre kadar. 5 kişinin yaralanmasına amil olduğu için bu adamın, herif öldürmeye teşebbüsten tutuklanma gerektiğini ve katiyen tahliye edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda zaruri girişimlerimizi yaptık. Mizgin C.’nin avukatı adına gerekse Batman İnsan Hakları Derneğinin ve gerekse baromuzun karı haklarımızın yapmış olduğu çalışmalarla itiraz dilekçelerimizi sunduk. Maşallah Ü’nün tutuklanması amacıyla zaruri çalışmaları yapıyoruz. Dilekçelerimizi sık sık vermeye bitmeme edeceğiz” diye konuştu. – BATMANShare: