Elazığ’da batan balıkçı teknesindeki tıpkı kişiyi kontrol çalışması sürüyor

Elazığ’da Keban Baraj Gölü’nde batan balıkçı teknesindeki bir kişiyi arama çalışmaları 4’üncü gününde bitmeme ediyor.

Baraj gölünün Fatmalı köyü mevkisinde 9 Eylül’da batan balıkçı teknesindeki Yaşar Zariç’in (56) bulunması için başlatılan ve geçkin havanın kararması nedeniyle uzaklık verilen çalışmalar sabah yeniden başladı.

Valilikten yapılan açıklamada, merkeze vabeste Fatmalı köyünde zindelik gösteren balık işletmesine ilişkin teknenin, balık çiftliğinde say yapıldığı esnada su alarak battığı, teknede bulunan Arif Özel’in çorlu olarak kurtarıldığı, Yaşar Zariç’in ise kaybolduğu belirtildi.

İhbar üstüne Keban İlçe Cingöz Komutanlığının bot timi, İl Itimat Müdürlüğü Su Şeş Arama timleri ile AFAD dalgıç ekiplerinin irsal edilmesiyle kontrol çalışmalarının başlatıldığı tabir edilen açıklamada, ilave yerine Güllabi Genel Komutanlığı Bitirmiş Arama Istirdat ve Diyarbakır Cingöz Sualtı Kontrol Kurtarma timlerinin dahi bölgeye fehim ettiği, 25 kişilik balık adam ekibin, 4 bot ve 2 mıntıka ile Yaşar Zariç’in bulunması üzere faaliyet yürüttüğü kaydedildi.

Yaşar Zariç ve Arif Hususi’in (26) içre bulunduğu balıkçı teknesi, 9 Eylül’da Keban Baraj Gölü’nde eski arabalı vapur iskelesi harbi batmıştı. Özel, yüzerek tıpkı alabalık tesisinin kafesine çıkıp vareste, Zariç’in bulunması için arama çalışması başlatılmıştı.

Çalışmalarda batan teknenin, suyun 51 metre derinliğinde olduğu tespit edilmişti.Share: