Elazığ’da 18 almanak cinayette sanıklara ceza yağdı

Elazığ’birlikte 18 almanak cinayette sanıklara ceza yağdı

-18 yıllık cinayette karar çıktı, 2 kişiye ağırlaştırılmış müebbet cezası ayrımsız kişiye dahi aklanma verildi

Babası cinayete kurban giden oğlu, “babamın noksan olan parçalarını istiyorum”

ELAZIĞ – Elazığ’bile, 18 yıl ilk kaybolma ilanı sunulan fakat polisin huysuz çalışması sonucu cinayete kurban gittiği belirlenen Ruh Bilimsel Canpolat’ın karar duruşmasında murafaa heyeti, sanıklardan Cevdet Ş. ve Azime Ş.’ye ağırlaştırılmış müebbet cezası verdi.

Olay, 21 Mayıs 2003’te Psikoloji Canpolat hakkında kayıp başvurusunda bulunulmuş fakat şahsın mufassal müddet bulunamamasının üzerine Elazığ Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Bölüm Müdürlüğü Kıya Büro Amirliği ekipleri, dosyayı 2 Şubat 2021’birlikte yeniden açtı. Cinayet Seksiyon Amirliği ekiplerince 10 kamer süren görgüsüz icraat sonucunda 2’si karı 9 çirkin tespit edildi. Ekipler, 4 Kasım 2021’dahi 7 adrese eş anlı cerrahi müdahale düzenleyerek zanlıları yakalayıp gözaltına aldı. Elazığ Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü Cinayet Fasıl Amirliğinde alınan ifadeler sırasında kaybolma eş Psişik Canpolat’ın öldürdüğünü tespit etti. Olayın ardından yakalanarak gözaltına alınan şüpheliler, tutuklanıp cezaevine gönderildikten zaman Elazığ 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde karar duruşması görüldü. Kasten kanlı suçundan yargılanan şüphelilerden Cevdet Ş. ve Azime Ş. ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı. Azime’nin yeni eşi Temur Ş.’ye ise beraat verildi.

“Tinsel’nin öldürüldüğünü söyleyemedim”

Değişmeyen duruşmasında mütekellim maznun Azime Ş., “Benim neler yaşadığımı henüz iyi biliyorlar. Anca benzeri husus olsa araştırıp bulurlardı. Oğuz başını belaya sokar diye Ruhsal’nin öldürüldüğünü söyleyemedim. Çocuklarım önceki siftinlik oldukları için sonraları dahi askerden gelip evlendikleri üzere doğruları çocuklarıma söyleyemedim. Ben bildiğim ve hatırladığım gelişigüzel şeyi söyledim. Yukarıda Allah’a aşağıda size güveniyorum. Ben mağdurum, suçu üzerime atan hayatımı tüketici Cevdet’in kardeşiyle beni cebren evlendirdiler. Seçkin şeyi kendileri planladı. Suçsuzum” dedi.

Söz hakkı sunulan vakfedilmiş sanıklardan Cevdet Ş., “Bana sen öldürdün diyorlar ego öldürdüysem hastalık nefes izine rastlanmadı. Madem kim öldürdüm, öldürdükten sonra neden parçalayayım. Ego katiyen kimseyi tehdit etmedim. Azime bir taraftan Temur bir taraftan beni tehdit ediyor. Benim onları zılgıt etmem kabil ayrımsız format bahis konusu değil. Üzerime atılmış suçlamaları akseptans etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Ağabeyini suçladı: “Cinayeti Cevdet işlemiştir”

Azime’nin kullanılmamış eşi Temur Ş. ise “Benim Ruh Bilimsel’yle oturup arkadaşça etmişliğim de yoktur. Hasan’ın Cevdet’le görüşmesini istedim. Çünkü Cevdet bana bir özdek anlatmazdı. Hasan S. Cevdet’in yanına göndermemin sebebi budur. O dönemlerde hangi ego, Azime ve ailesini ne da onlar beni ve ailemi tanıyordu. Cinayeti Cevdet işlemiştir. Zira 7/24 Psikolojik’nin yanında olan Cevdet’tir. Kardeşim görüşüme geldiğinde bana, sen Azime ile evlisin suçu üstlen Cevdet dışarı çıksın imasında bulundu. Benim bu olayla bire bir ilgim yoktur” cümlelerini kullandı.

“Babamın muallel olan parçalarını istiyorum”

Öldürülmüş Ruhi’nin oğlu O.A. “Ben çabucak sanıklardan babamın sakim olan parçalarını istiyorum. Şikayetçiyim” sözlerini kullanırken tıpkısı özge oğlu O.A. ise sanıkların arz çetin cezayla cezalandırılmasını istediğini aktardı.

Sanıkların dinlenmesinin ardından kararını açıklayan duruşma heyeti, Azime ve Cevdet’e ağırlaştırılmış müebbet cezası verirken Azime’nin yıpranmamış eşi Temur Ş.’ye aklanma verdi.

Share: