Elazığ’da 129 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Elazığ’üstelik 129 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

ELAZIĞ Türkiye genelinde olduğu kabilinden Elazığ’bile üstelik öğrenciler 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk dönemini tamamlayarak karnelerini aldı. Bu çerçevede 129 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

2022-2023 eğitim bilimi-talim yılının ilk yarısının tamamlanmasının peşi sıra Elazığ’da üstelik öğrenciler karne sevinci yaşadı. 9 bin öğretmenin görev yaptığı Elazığ’de 544 okulda 129 bin mektepli sabah er saatlerde okullarına giderek karnelerini aldı. Ölçüm ve teşekkür belgesi alan öğrenciler sevinirken, karnesinde zayıfı olanlar ise sıkıntı yaşadı. İki hafta sürecek tatil, 6 Gücük Ay Pazartesi günü geçmiş öğüt zilinin çalması ile sona erecek.

Bugün 2022-2023 terbiye tedrisat yılının birinci yarısının sonuç haset olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kahraman, “Karnelerimizi dağıttık. İlimizde 129 bin öğrencimize karnelerini verdik. Kollar 15 günce tıpkısı tatil geçirecek. Öğrencilerimize karneleriyle gelişigüzel birer parça dahi betik ödül ettik. Bu aplikasyon hep Türkiye’bile yapılacak. Daha öncesinde malumunuz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği riyasetinde hep okullarımızı kütüphanelerle donatmıştık. Bunun bir tezahürü adına birlikte karne hediyesi tıpkısı pusula verdik. Dönüşlerinde da inşallah okuma kültürünü elan dahi geliştirmiş aynı şekilde dönecekler ve eğitim hayatlarını sürdürecekler” dedi.

Eğitim Bilimi öğretiminin fena hâlde geçtiğini bundan yağlık de bahtiyar olduğunu nâkil öğrencilerden Reyhan Kantarcı, “Derslerim iyiydi, bu dönemi artağan geçirdim. Güzelce bire bir dönemdi, arkadaşlarımla ve öğretmenlerimle haddinden fazla güzelce günler geçirdik. Bu periyot 5’inci sınıfa eskimemiş geçtiğim için az buçuk zorlandım amma öğretmenlerim bana ve arkadaşlarıma bu konuda haddinden fazla yardımcı olduğu üzere çokça güzelce geçti. Tatilimi eli nimetli geçirmeyi düşünüyorum zira 5’inci sınıfım bundan sonra ilkokul olmadığım amacıyla ortaokul tıpkısı tık henüz zorlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Share: