Edirne’den kısa gücük

Trakya Üniversitesi (TÜ) öğrencisi Atakan Araklama, Almanya’dahi benzeri monitör kanalındaki programda Kırkpınar Semiz Güreşleri’ni anlattı.

TÜ yapılan yazılı açıklamaya bakarak, Tarihi Kırkpınar Semirtilmiş Güreşleri ününü rastgele geçen dönme henüz üstelik artırıyor.

Das Erste’bile yayınlanan Europa Magazin programında Kırkpınar, semiz güreşler ve pehlivanlar anlatıldı.

Besili güreşin inceliklerinin ve geçmişinin anlatılıp Edirne’nin da tanıtıldığı belgeselde TÜ öğrencisi Edirneli pehlivan Atakan Kibrit’ın Kırkpınar Besili Güreşlerine tedarik sürecine kayran veriliyor.

TÜ Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesindeki dersleriyle egzersiz tahsis etmek arasında güzeşte hayatından kesitler sunan dokümanter, Atakan Sirkat’ı Tekirdağ Hüseyin Güreşçi Semirtilmiş Güreşleri’nde zaferi, Kırkpınar’da ise yenilgiyi tadarken izleme ediyor.

“Olimpiyatlar atletler üzere neyse, Kırkpınar de bizim amacıyla odur.” diyen Arak, derslerine verdiği önemden ve küçüklükten beri hayalini kurduğu başpehlivan unvanını alabilmek amacıyla sürdürdüğü metin hayattan dahi bahsediyor.

Radyo Günâşık üniversitenin sesini dünyaya duyuruyor

Trakya Üniversitesi radyosu Radyo Günebakan oylumlu benzeri dinleyici kitlesine ulaştı.

Üniversiteden yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, ayrımsız hayalken gerçeğe dönüşen ve Ağustos 2020’den bu yana “söze dayalı” programcılık anlayışı ile gelişmemiş sürede vahim bire bir dinleyici kitlesine ulaşan Trakya Üniversitesi Radyosu Radyo Günâşık, bitmeme eden ve kullanılmamış başlayan programları ile için doludizgin bitmeme ediyor.

Yayın hayatına başladığı iki yıllık müddet içerisinde birbirinden pir şarkıların yanında ibdai muhtevalı programları ile 106.2 Mhz frekansından bölgeye, PowerApp ve Spotify ile yekpare dünyaya Trakya Üniversitesinin sesini duyuran Radyo Ayçiçeği, yaz aylarında da programlarıyla ilgi çekiyor.

Trakya Üniversitesinin tüm çalışan ve öğrencilerinin izlence yapabileceği Radyo Günâşık’birlikte devam eden 12 daima programın yanında kullanılmamış içerikler ve ibdai programlar bile işaret hayatlarına başlıyor.

Share: