Edirne’de şimşekler gökyüzünü aydınlattı

Edirne’de şimşekler gökyüzünü aydınlattı

EDİRNE – Bulgaristan’da ve Kapıkule Çizi Kapısı’nda ızdırap yağışın etkisini kaybetmesinin peşi sıra tün süresince enerjik olan dev şimşekler, Edirne semalarında görsel ziyafet oluşturdu.

Bulgaristan’bile ve Edirne sınırlarında enerjik olan boğanak yağış sonrası kent merkezinde şeb süresince dev şimşekler enerjik oldu. Edirne sınırında bulunan Yunanistan ve Bulgaristan’üstelik de adeta geceleyin gündüze dönüştü.

Gece saatlerinde art arda etkin olan şimşeklerin Selimiye Camisi ile bütünleşmesi görenleri kendine hayran bıraktı. Bir Nice Edirneli vatandaş dev şimşeklerden oluşan kocaman görüntüleri toplumsal medya hesaplarından paylaştı. Etrafı aydınlatan şimşekler türlü bölgelerde etkin olup, tün geç saatlere kadar sürdü.

Meteorolojiden yapılan tahminlerine bakarak, Trakya Bölgesi’nde cuma gününe büyüklüğünde sürecek yağışların dernekevi ve acı olacağı öngörülüyor. Sabah saatlerinde Yunanistan’üstelik başlayan yağışların akşam ezanı saatlerinde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde etkin olacağı bildirildi.Share: