Düzce’deki depremin ardından yanmaya başlayan su kuyusu vatandaşları endişelendirdi

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde 23 Son Teşrin haset saat 04.08 sıralarında 5,9 büyüklüğünde yer sarsıntısı meydana gelmişti. Depremde can kaybı yaşanmazken bölgede çokça sayıda binada hasar oluşmuştu.

DEPREMDEN SONRADAN YANMAYA BAŞLADI

Depremin ardından bölgeden endişelendiren aynı haber geldi. Gölyaka ilçesindeki Yeşilova köyünde 2013 yılında tarlanın su ihtiyacının karşılanması amacıyla vatandaşlar tarafından açılan artezyen kuyusu su kuyusu depremin peşi sıra kaynamaya ve köpüklenmeye başladı. İlginç görüntüyü ayırt fail vatandaşlar derk etmek çakınca suyun yandığını tespit etti. Suyun bozukluk yandığı ise henüz bilinmiyor.

“SEZMEK ÇAKILDIĞINDA YANIYOR”

İlk kere böyle tıpkısı görüngü ile karşılaştığını söyleyen Cemalettin Sivil, “105 metre içten sâdır aynı akarsu çıkarmak çakıldığında yanıyor. Bu su 1999 depreminden sonra çıkarıldı. Elan önce buna mail ayrımsız yerde artezyen kuyusu vardı fakat 1999 depreminden sonralari onun suyu bitti. Sonrasında bu bölgeye istikşaf vuruldu ve bu su çıkmaya başladı” dedi.

“HENÜZ ÖNCE BÖYLE BİR UZANIM GÖRMEDİK”

23 Kasım’da meydana gelen depremin peşi sıra suyun köpürmeye ve kaynamaya başladığını söyleyen Sivil, “Bu kadar köpürmesi ve artması depremden bilahare oldu, daha ilk bunlar yoktu. Alışılagelen tıpkısı özdek değil, bize alışılagelen gelmiyor. Henüz önceki bu çevrede dahi böyle aynı uzanim görmedik” diye niteleyerek konuştu.

Share: