DÜRÜST Tümen Genel Başkan Vekili Kurtulmuş: “Bu milleti enayi yerine koymayın”

DOĞRU Öğür Genel Başkan Vekili Kurtulmuş: “Bu milleti aptal hesabına koymayın”

ANKARA – DÜRÜST Öğür Umumi Komutan Vekili Numan Vareste, “Serencam zamanlarda başörtüsü meselesinin tartışmasını yaşıyoruz. CHP’nin genel başkanı tıpkısı yasa teklifi hazırladı. Helalleşme diyor ya. Biz insanların sözüne inanırız, tasa testi yapmayız ama helalleşmeden önce kurumsal adına CHP’nin özür dilemeye ihtiyacı bulunmayan mudur? Bu milleti enayi namına koymayın” dedi.

SELIM Fırka Umumi Başbuğ Vekili Numan Kurtulmuş ve YANLIŞSIZ Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Mustafa Şen, AK Tümen Genel Merkezi’nde düzenlenen Zihayat Liderler Okulu terbiye programının açılışına katıldı. Burada açılış konuşmasını yapan Mustafa Bayındır, DÜRÜST Tümen’nin aktüel rey oranının yüzde 41 olduğunu söyledi. Numan Vareste ise, “başörtüsü konusundaki kazanımları anayasal adına garanti altına alalım” çağrısında bulundu.

“Millete alın tepeden alçalma heybet partisi anlayışıyla milleti şekillendirmeye çalıştılar”

Zihayat Türkiye’nin kurulabilmesinin iddia ve ferman sahibi olmaktan geçtiğini söyleyen Numan Vareste, “Hani diyoruz ya, ‘Cumhuriyet El Partisi neden bu memlekete benzeri çivi çakmadı?’ Eş namına milletle beraber yürümeyi düşündüğü tıpkı hedefleri, tıpkısı idealleri olmadığı için bunu yapamadılar. Çünkü milletin kendilerine oy vermeyeceklerini bildikleri için, milletin iradesinin dışındaki unsurlara istinaden onlarla gelişigüzel millete karşı yukarıdan mezellet azamet partisi anlayışıyla milleti şekillendirmeye çalıştılar. Onlar bunun için çivi çakamazlar. Amma onlar bire bir zamanda eksiksiz birlikte bundan periferi rahmetlik Menderes’e cebin çıkarlar, milletin iradesine eş çıktığı amacıyla, milletle aynı idealde yürüdüğü için rahmetli Özal’a, Erbakan’a alın çıktılar. Bugün birlikte Tayyip Erdoğan’a ve arkadaşlarına karşı çıkmalarının arkasındaki anne neden budur” ifadelerini kullandı.

“Bihaber olarak gördüğünüz milletin yer az görgülü adamı seni sol cebinden çıkarır, yararsız tenekesine atar”

DÜRÜST Parti hükümetinin Türkiye’ye birçok hizmette bulunduğunu anlatım eden Kurtulmuş, “Bizim gençliğimizde seçilme yaşının 18 olmasını konuşamıyorduk. 25 yaş denildiği ant de ‘Olur mu canım, bunlar mı saylav olacak?’ diyorlardı. Zira kendisi her bir dershane, diğerleri üstelik ahali. Onlara elbet yaşayacağını, bittabi konuşacağını, üste hangi kıyafeti giyeceğine karar verecek olan Cumhuriyet Ahali Fırkası zihniyetidir dahi onun üzere. Zaman dahi onun yansımalarını görüyoruz. Hangi diyor? ‘Efendim ki bu budun?’ diyor. ‘Bunlar boş bilgisizler takımı olduğu üzere gidip Erdoğan’a oy verirler’ diyor. Milleti tıntın yerine görmeyin. Bihaber kendisine gördüğünüz milletin sunma beş altı görgülü adamı seni sol cebinden çıkarır, çöp tenekesine atar” diyerek konuştu.

” Esas Mahkemesi’hangi her an başörtüsü ve katsayı konularında milletin lehine alınan kararları halel ettirmek için başvurma edenler bu beyler değil miydi”

Vareste, “Akıbet zamanlarda başörtüsü meselesinin tartışmasını yaşıyoruz. CHP’nin genel başkanı benzeri yasa teklifi hazırladı. Helalleşme diyor evet, biz insanların sözüne inanırız, tasavvur testi yapmayız ama helalleşmeden önce kurumsal kendisine CHP’nin bozukluk dilemeye ihtiyacı bulunmayan mudur? Bu milleti enayi adına koymayın. 27 Mayıs darbesinin arkasındaki ufuk, CHP’nin zihniyeti değil midir? 12 Mart’ın arkasındaki telakki, CHP zihniyeti değil midir? 28 Şubat’ta ortaya çıkan telakki, münhal bire bir şekilde CHP’nin zihniyeti değil midir? 28 Şubat’ta ben İstanbul Üniversitesinde tendürüst tıpkı doçenttim. Orada gençlere ne kabilinden zulümler yapıldığını çokça iyi biliyorum. Eşim dahi başörtülü bir doçent yerine iki günde üniversitenin kapısına konuldu. O dönemde İstanbul Üniversitesinde inandırma odaları açıp, 17-18 yaşındaki gepegenç kızlarımızın başörtüsünü açtırmak amacıyla Nazi Almanyası’ndaki zulümleri icra edenler, CHP’nin sonraları saylav olan insanlar değil miydi? Eş 27 Nisan’a. 27 April öncesindeki Cumhuriyet Altını Mitingleri’ni kim düzenledi? Arkasında ne güçler vardı? CHP o mitinglerin neresindeydi? ‘411 Kaosa Kalkan El’ manşetini atarlarken onlara Mecliste bindi verenler kimlerdi? Türkiye’birlikte partilerin isimleri, başkanları değişmiş kabil amma Cumhuriyet Altını El Fırkası siyasi zihniyetinin sahipleri, ikide bir Temel Mahkemesi’hangi giderek başörtüsü ve katsayı konularında milletin lehine alınan kararları tağyir yol açmak üzere müracaat edenler bu beyler değil miydi? Çok mu pres ‘Özür diliyoruz, bir zamanlar sorumluluk yaptık, biz sizden kusur diliyoruz’ geçmek, çokça mu el?” dedi.

“Başörtüsü meselesindeki kazanımlarımızı garanti altına alalım”

Başörtüsü konusundaki kazanımların Kanunuesasi ile güvence altına alınması çağrısını yineleyen Vareste, “Hodri vadi, samimiyseniz, takkadak CHP üzere söylemiyorum, Meclisteki diğer partilere de söylüyorum, bu konuyu siyasetin dışına çıkartalım. Kimsenin bozamayacağı aynı şekilde Esas ile başörtüsü meselesindeki kazanımlarımızı güvence altına alalım ve Türkiye böylecene tıpkısı şişman adımı elan atmış olsun” ifadelerine düzlük verdi.

DOĞRU Tümen oylarının yüzdelik 40’ın üzerinde olduğunu söyleyen DÜRÜST Öğür Genel Komutan Yardımcısı Mustafa Şen ise şunları kaydetti:

“Söylediği sözün hakikatini istihare ediyor. O yüzden siz kendinizle hangi kadar gurur duysanız azdır ama görünürlerde öyle çekici gezeceğim diye niteleyerek, ‘Tayyip Erdoğan’ın aslanıyım, öyleyse ben gururla dolaşırım bu yeryüzünde’ derken kibirle dolaşmayasınız. Bu ikisi çokça farklı. Tabiatıyla Mustafa Abat’i görünce ‘Acaba bizim partinin oyları ne durumda?’ diyerek hepinizin aklından geçiyor. Çünkü şimdiye kadar karşılaşıp dahi bana bu soruyu sormamış tek Tanrı kuluyla karşılaşmadım. Öyleyse diyeyim, YANLIŞSIZ Fırka’mizin oyları ekim kocaoğlan bakımından yüzdelik 41. Küsuru da var. Küsurunu muhalefet partilerine dürü ediyorum. Yüzdelik 41 oy oranındayız. Beş Altı fakül farkla dahi gençlik oyları geliyor. Yani gençlerden aldığımız oylar, partimizin ana oyunun biraz benek gerisinde. Demin şuradan baktığımızda, sizin vakit kaybetmeden örgen sayınız özge partilerin unsur sayılarından aşkın. Deneyimsizlik kollarımızın organ sayısı zorlu çok partinin mecmu örgen sayısından aşkın.”

(ÖMR-ŞG-CC-Y)

Share: