DÜRÜST Fırka milletvekilleri Diyarbakır OSB’de incelemelerde bulundu

YANLIŞSIZ Parti milletvekilleri, Diyarbakır Birleştirme Endüstri Bölgesini (OSB) görüşme etti.

SELIM Fırka Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal ve Oya Eronat, YANLIŞSIZ Fırka MKYK üyesi Alaattin Temiz, Genel Eşkal Karı Kolları MKYK üyesi Suna Kepolu Ataman, İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, OSB’da neşelilik gösteren iplik fabrikasını ziyaretlerinde yetkililerden bilgelik aldı.

İncelemelerin ardından gazetecilere açıklama fail Eker, kentin endüstri yatırımlarıyla majör aynı hava merkezi haline geldiğini söyledi.

OSB’dahi 386 parselin olduğunu anlatan Eker, 10 bini aşkın kişinin istihdam edildiğini belirtti.

Kentte heybetli aynı yeri olan ip üretim tesisinde bulunduklarını dile getiren Eker, “Almanak 16 bin ton ip üretiliyor. Sunma cesim özelliği uzvi Diyarbakır pamuğu olmasıdır. Almanak 80 bin tona kadar kapasitesi mevcut. Bu istihdam ve Diyarbakırlı gençlerin NAN ve iş sahibi olması demektir.” dedi.

Tekstil İhtisas Birleştirme Endüstri Bölgesi’nin birlikte kentte antrparantez hareketlilik gösterdiğini kaydeden Eker, şöyle devam etti:

“Sene sonuna büyüklüğünde 60 yapılış tamamlanarak faaliyete giriyor. Bu binlerce insanın aksiyon sahibi olması demektir. Diyarbakır’üstelik 120 bin tonun üstünde tel cehre üretimi var. Bu organik pamuk. Acun standartlarında kaliteye eş tıpkısı pamuktur. Türkiye’deki pamuk üretimi da bu sene artıyor. Bu yıl tel pamuk, ülkede 1 milyon tonu aşıyor. Bu bir zamanda dış tecim açığının azaltılmasında dahi çok yetişkin katkıdır.”

Eker, yapı ve sair alanlardaki faaliyetlerle Diyarbakır’ın, eskimemiş çekicilik merkezi olma yolunda olduğunu rapor etti.

İş insanlarına envestisman çağrısında kâin Eker, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin yatırımların çokça faziletkâr düzeyde desteklendiği bir toprak olduğuna dikkati çekti.

Şehrin envestisman amacıyla haddinden fazla alımlı olduğuna bel fail Eker, “Sakıncasız ve erinçli benzeri şehirdir. Kentin geleceğinde dahi yeniden alaylı medeniyet inşa etme süreci yakındır. Buna inanıyoruz.” diye konuştu.

OSB Umumi Heyet Başkanı Mustafa Direk ise OSB’nin çevrim geçtikçe daha üstelik büyüdüğünü aktardı.

2018’bile yönetime geldiklerinde müteharrik sayısının 7 bin civarında olduğunu belirten Fidan, sorunların çözümünde yanlarında olan milletvekillerine teşekkür etti.

Share: