Diyarbakırlı yol şampiyonlarının hedefi olimpiyatlarda Türkiye’yi görünmek

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Spor Kulübü U16 erkek yol takımı sporcuları, Türkiye’yi olimpiyatlarda afişlemek için arak döküyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Cahillik ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde ruh gösteren “Ücretsiz Spor Okulları”nda keşfedilerek Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü’ne kazandırılan sporcular, Van’dahi planlı sezonun akıbet yarışması olan Spor Toto Tutum Ligi final müsabakalarında Türkiye şampiyonu oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu vasıtasıyla düzenlenen U16 Türkiye Şampiyonası’nda, 8 kategoride toplanmış 39 ekibin yarıştığı mücadelelerde Diyarbakır Büyükşehir Uray Spor Kulübü U16 koca takımı sporcuları, 3 bin metrede Türkiye şampiyonu kendisine kente döndü.

Sporculardan Süleyman Kılıç, Ücretsiz Spor Okulları’na katılarak keşfedildiğini ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Spor Kulübüne kazandırıldığını belirtti.

Kılıç, şunları kaydetti:

“Van’bile yapılan Türkiye Şampiyonası’nda topluluk namına 1. olduk. Kazandığımız duyuru edildiğinde haddinden fazla bahtiyar olduk. Madalyalarımızı ve kupamızı takdim ettiler, haddinden fazla dörtköşe benzeri andı.” Hedefim olimpiyatlarda Diyarbakır ve Türkiye’yi temsil etmek. Antrenmanlarım bitmeme ediyor. Bütün hocalarıma teşekkürname ederim. Yaşımda olan ve benden hoşur arkadaşlarımı üstelik Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı kurslara nida ediyorum. Benim gibi kalburüstü olmalarını diliyorum.”

Sporculardan Mehmet Arslan böke girmek amacıyla mütehammil parkurlarda çalıştıklarını belirtti.

Antrenörlerden iri bindi gördüğünü aktaran Aslan, “7 aydır bu sporu yapıyorum. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin atletizm grubundayım. Van’üstelik yapılan şampiyonada bando adına 1. olduk. Bireyselde üstelik ben üçüncü oldum, haddinden fazla mutluyuz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.Share: