Diyarbakırlı esnaf kestirmece 30 sahipsiz kediyi gelişigüzel çevrim besliyor

Diyarbakır’ın şekil Sur ilçesinde beyaz zehir kayıt tamirciliği eden 55 yaşındaki Cemil Ercan, kestirmece 30 iyesiz kedinin seçkin zaman karnını doyuruyor.

Tarihi Üzüntülü Çarşı’üstelik beyaz zehir yük tamirciliği işleyen 10 bala babası Ercan’ın hayvanlara alın sevgisi, iş adına sığınan bala bire bir kediyi sahiplendikten sonraları arttı.

Ercan, anbean hisse senedi yerinin çevresinde gördüğü kedileri bile beslemeye başladı. Kazandığı paranın bir kısmıyla bağır ve çaça düzlük Ercan, “evlatlarım” dediği kedileri elleriyle besliyor.

AA muhabirine, 20 yıldır esnaflık yaptığını ve mütekait olduğunu anlatan Ercan, yaklaşık 30 kediyi beslediğini kaydetti.

Ercan, “Kediler, emanet ve dokuncasız hayvanlardır. Günde arz bir iki 1 saat onlara devir ayırıyorum. Bu bile sevaptır. Onlar üzere ne yapsak bir iki. Ben üstelik elimden geldiğince onlara bakmaya çalışıyorum. Kısaca 2 yıldır iş yerime gelen kedilere bakıyorum. Emekliyim ve bu gelişim durumunda yaptığım işten kazandığım paranın ayrımsız kısmını onlara harcıyorum.” diye konuştu.

Komşu esnafın de kedilerin bakımında kendisine yardımcı olduğunu dile getiren Ercan, rahatsız olduğu dönemde evet oğlunun ya bile çevredeki esnafın kedileri beslediğini belirtti.

Kedilerin bakımını ihmal etmediklerini anlatım fail Ercan, şunları söyledi:

“Onları hiçbir ahit açgözlü bırakmayız. Oğlum, alışveriş günleri da gelip onlara bakıyor. Kedilerin yiyeceğini unuttuğumuz zaman gelip bacağımı veya kolumu tırmalıyorlar. Bu şekilde açgözlü olduklarını bana hatırlatıyorlar. Arada Bir üstelik otururken omuzuma çıkıp başıma dahi vuruyorlar, ‘Biz buradayız.’ diyorlar. Kedi sevilecek hayvandır. Agresif değiller, ısırmıyorlar. Karnı doydu mu gidip benzeri köşede oturup sana bakıyorlar. O zaman anlıyorsun ki sana cebin bire bir sevgileri var. Doğan yavrularını sokağa bırakmıyorum. Yavruları biberonla, sütle besliyorum.”

Share: