Diyarbakır’da terörün para kaynağına darbe: 28 milyon 553 bin 274 üs metal bap ele geçirildi

Diyarbakır’da planlı Eren-Abluka narko-yıldırı operasyonlarında terörün finans kaynağına büyük darbe indirildi. Milyonlarca temel, tonlarca maden bap ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklama bakarak, Diyarbakır İl Kurnaz Komutanlığınca; yarıcı yıldırı örgütünün para kaynağı olan yasadışı metal bap yapım ve ticareti eden şahısların tespiti ile kendir ekili tarlaların hasat edilmeden tespit ve imha edilmesi maksadıyla; Muazzez-Kuşatma Narko-Yıldırı operasyonları yürütme edilmekte olduğu belirtildi.

Açıklamada, “15 Haziran-15 Ağustos tarihlerinde Diyarbakır diyar genelinde yapılan kudretli operasyonlar çerçevesinde 27 milyon 49 bin 774 cins kendir bitkisi, 1 milyon 503 bin 500 cins skunk bitkisi, 2 ton 240 bin kilogram esrar maddesi ele geçirilmiş, 142 karanlık için adli iş yapılarak 16 aynasız çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmıştır. Komutanlığımızca; kendir mezru tarlaların hasat edilmeden evvel tayin ve imha edilmesi, yasadışı metal husus imal ve ticareti yapanların tespiti ile esrar maddenin rehavet bölgemizden çıkışının engellenmesi maksadıyla operasyonlara mütezayit aynı azim ve kararlılıkla devam edilecektir” denildi. – DİYARBAKIR

Share: