Diyarbakır’da temmuz ayı ilçe bilançosu: 1 ölmüş, 401 gaileli

Güven Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı istatistiklerine göre, Diyarbakır’da orak ayı ayında meydana gelen trafik kazalarında 1 hayat öldü, 401 emanet yaralandı.

Güvenlik Umumi Müdürlüğü Gidiş Geliş Başkanlığı, Diyarbakır’da orak ayı kocaoğlan içerisindeki kaymakamlık bilançosunu paylaştı. İstatistiklere bakarak, 422 kazada, 401 dirilik yaralandı, 1 birey öldü. Kazaların 229’u insan ve yaralanmalı olurken 193’ünün ise maddi hasarlı olduğu açıklandı.

Ocak, şubat, mart, april, mayıs, haziran ve temmuz aylarında meydana gelen 2 bin 846 kazada ise 2 bin 230 kişi yaralanırken, 12 emanet öldü. Kazaların bin 333’ü âdem ve yaralamalı olurken, bin 513’ü ise maddi hasarlı kaza yerine meydana geldi.

Sürücü hatalarının kazalara hastalık olduğu açıklayan istatistiklerde, trafik kazalarında yer kesif tanıdık sürücü hataları ise dil hızı, öğün, gelgel ve trafiğin gerektirdiği şartlara uymamak, gaga, boğaz ve kaplamanın sınırlı olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, abdestbozan izleme ve tağyir kuralına uymamak, arkadan çarpma, dönüş kurallarına uymamak, al mum yahut görevlinin ‘dur’ işaretinde durmamak, pusat giremez trafik işareti mevcut yerlere yutmak, muvakkat ve ekol geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı kesmek, alkollü kendisine miftah kaldırmak, taşkın serian dil yutmak, geçme yasağı olan yerlerden koymak ve kavisli şekilde yahut yasak olan yerlere park buyurmak adına ifade edildi. – DİYARBAKIRShare: