Diyarbakır’da bedel etiketi tarihi sıfır iki işyerine yönetimsel para cezası uygulandı

Diyarbakır’da karşılık etiketi tarihi olmayan iki işyerine yönetimsel para cezası uygulandı

DİYARBAKIR Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, memleket genelinde marketlerde esas besin ve ihtiyaç ürünlerine müteveccih fahiş fiyat ve etiket denetimleri gerçekleştirdi.

Polis Daire Başkanlığı ile Tecim İl Müdürlüğüne merbut ekipler, şehir genelinde canlılık yürüten domestik ve zincir marketlerde denetleme yaptı. Zabıta Ofis Başkanlığı, marketlerde satılan ürünlerin gramaj, kimlik ve makbuz kontrolüne müteveccih denetimlerini sürdürüyor. İl genelinde yapılan denetimlerde ekipler, alışveriş sepetine değme cins gerekseme ürününü koyarak kasadaki fiyatlar ile kimlik fiyatlarının benzeri olup olmadığını arama etti. Hele deterjan, yavru maması, ayçiçek yağı kabil ürünlerin kimlik ve sandık fiyatlarının kontrolünü eden ekipler, karşılık denetiminin birlikte ürünlerin gramaj ve akıbet istimal tarihlerini de inceledi. Ekipler, 6502 çevrilmiş Mütemmim hakları kanunu ve kıymet etiketi yönetmeliği çerçevesinde domestik istihsal logosu, değer etiketi tarihi sıfır iki işyerine yönetsel nakdî ceza uyguladı.

Sağlık Kat Başkanlığı Besin Denetim ekiplerinin eşlik ettiği denetimlerde akıbet istimal tarihi geçen gıda ürünlerine imha edilmek amacıyla el konuldu. Büyükşehir Belediyesi, devlet genelinde marketlerde ana besin ve gerekseme ürünlerine müteveccih fahiş bedel ve kimlik denetimlerini kesintisiz sürdüreceği belirtildi.

Share: