Diyarbakır anneleri evlatlarına birleşmek istiyor

Dağa kaçırılan çocukları üzere HDP mülk binası önünde yurt eylemi işleyen Diyarbakır anneleri, uşak nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı yerleşme eylemi,1105’inci gününde devam ediyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerden Fatma Bingöl, çocuğuna kavuşana kadar oturma eylemini sürdürmekte azimli olduğunu belirtti.

Bingöl, şunları söyledi:

“Oğlum yaşıyor mu, yaşamıyor mu bilmiyorum. Evlatları kandırıp dağa götürdüler. Evladım daha 14 yaşındaydı. Oğlum paketlemek üzere ağlıyordu. Dağa gidecek iradesi yoktu. 9 senedir oğlumdan tek bilgi alamıyorum. Oğlumu istiyorum, oğlum için buradayım.”

Bingöl, evladına güvenlik güçlerine konfirmasyon olması çağrısında bulundu.

Siirt’ten 16 yaşında dağa kaçırılan oğlu Yusuf için gelerek gösteri eden ağababa Nurettin Ödümlü da bir tane isteklerinin evlatlarına birleşmek olduğunu rapor etti.

Ödümlü, “HDP memleket binasının önünden kalkmayacağız. Çocuklarımızı istiyoruz. Oğlum bundan sonra evine dön.” dedi.

Diyarbakır annelerine bindi ziyaretleri sürüyor

GAP turu kapsamında Bursa’dan Diyarbakır’a gelen aralarında turizm firması yetkililerinin da bulunduğu 42 güç Diyarbakır annelerini ülfet ederek, desteklerini iletti.Share: