Demirci’nin kırsal mahallelerindeki halı sahalar devir enerjisiyle aydınlatılıyor

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle Manisa’nın Demirci ilçesine vabeste rustik mahallelere yapılan 9 halı sahanın tenvir sistemleri tarih enerjisi ile çalışıyor.

Demirci Belediyesi marifetiyle ilçeye ilişkin Kışlak, Minnetler, Kulalar, Mahmutlar, Durhasan, Tekeler, Ulacık, Söğütçük ve Kılavuzlar mahallelerine yapılan halı sahalar hizmete sunuldu. Halı sahaların akşam bile yalınlık kalması amacıyla gün erke panelleri kurularak ışıklandırma yapıldı.

Belediye Başkanı Selami Selçuk, Ulacık Mahallesi’nde gençlerle halı sahada şeb maçı yaptı. Müsabaka sonrası gençlerle ayrımsız araya gelen Selçuk, onlara forma bağış etti.

Selçuk, AA muhabirine, Bilgisizlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle şimdiye kadar 13 halı meydan yaptıklarını hatırlattı.

Özellikle rustik bölgelerde geceleyin üstelik müsabaka yapılması üzere halı sahalara gün panelleri kurulduğunu dile getiren Selçuk, “Bu sayede gençlerimizle gece maçlarında buluşuyoruz. Bizim gençliğimizde böyle halı sahalarımız yoktu. Çokça şükür deminden devletimizin desteği ile bu yatırımları yapıyoruz. imdi kırsal mahallede ruz enerjili halı saha yatırımlarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Mahalle sakinlerinden Haberci Demirel ise yunak havalarda geceleyin maçı yaptıklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Share: