Cumhuriyet Kupası Uçan Top Turnuvası başladı

Bahçelievler Belediyesi’nin familya sahipliğinde planlı Cumhuriyet Altını Kupası Uçan Top Turnuvası Bahçelievler Uray Spor ve Vakıfbank arasında oynanan maç ile başladı. Turnuvanın önce maçında Bahçelievler Belediye Spor rakibi Vakıfbank’ı 3-1 mağlup etti.

Bahçelievler Hasan Doğan Spor Kompleksinde oynanan günün ikinci maçında Sakarya Uçan Top Spor Kulübü ve Altınoluk Uray Spor yüz yüze geldi.  Maçta kazanan taraf 3-0 skorla Altınoluk oldu. Cumhuriyet Kupası Voleybol Turnuvasında Çarşamba haset saat 14.00’te Bahçelievler Spor Kulübü ile Sakarya Spor Kulübü karşı karşıya ati. Saat 16.00’da Vakıfbank ile Altınoluk karşılaşacak.

Uçan Top takımlarına sunulan yemek programında konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Melik Bahadır, “29 Teşrinievvel yaklaşıyor. Bu sene Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99’uncu yılını kutlayacağız. 100’üncü yılına giderken biz üstelik bir Cumhuriyet turnuvası yapalım dedik. Alelhusus kadın voleybolunda farkındalığı arttıralım istedik. Buradaki amacımız farkındalığı arttırıp mütenevvi illerden sportmen arkadaşlarımızı ayrımsız araya getirip birliktelik bulmak hem dahi Cumhuriyetimizin kuruluşunu anımsamak. Pakt başkanları, antrenörler ve sporcularımıza çokça teşekkür ediyorum. Avrupa Elektrik Haftası’nda tamlık takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Şehremaneti, Avrupa Neşelilik Haftası’nda dezavantajlı gruplar amacıyla Fevzi Şeker Hastalığı Spor Kompleksinde yüzme etkinliği düzenledi. Bedensel ve zihnî sakat adına iki ayrı ekip halinde yapılan etkinlikte vatandaşlar Bahçelievler Belediyesi tarafından özürlü kullanımına akıllıca servisler ile evlerinden alınıp etkinlik böylecene evlerine bırakıldı.

Share: