Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirip CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu kutlama eden eski vekil Hüseyin Çelik’in adı okula verildi

DOĞRU Fırka döneminde Gaziantep ve Van mebusluk özne, Hars Bakanlığı ve Milli Yetişek Bakanlığı görevlerinde mevcut Hüseyin Çelik’in ismi Gaziantep’te benzeri okula verildi. Gaziantep’te 24 derslikli okulun açım törenine Hüseyin Polat’in birlikte Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delimsirek, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yasin Tepe ile protokol üyeleri katıldı.

“BAZILARI GİDERKEN İZ BIRAKIR, BAZILARI ÜSTELIK İS BIRAKIR”

Küşat töreninde konuşan Çelik, “Görevde kaldığım müddet süresince adımın hiçbir okula verilmesine müsaade etmedim. Özge vekil arkadaşlarımın adlarının birlikte okullara verilmesine izin etmedim. Sivas’ta benzeri okula bire bir vekil arkadaşımızın ismi verilmişti bakanlığım döneminde komut verdim derhal o safiha indirilsin diyerek. Valimiz, il sürecinde kişi yaptırdığı benzeri okula ismini vermişse bunu yadırgarım. Amma görevinin sonrasında bu şehre bu kişinin büyük hizmetleri var denilip ismi yaşatılmak istenirse, bu alkışlanır. Bazıları giderken arkasından çepel bırakır bazıları ise sürme bırakır. Tığ arkamızda çepel bırakanlardan olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA BINDI ÇIKTI: ALKIŞLIYORUM

SELIM Parti’nin balaban isimlerinden olan Hüseyin Polat, son dönemlerde partisinden ayrımlı yaptığı çıkışlarla dikkat çekmişti. Başörtüsü çıkışından bilahare CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu tebrik kartı eden Polat, “Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ‘kardeşim; bu baş örtüsü meselesi yahut da başörtüsüyle kamuda mücahede meselesi Türkiye’birlikte benzeri arbede, tıpkı uğraş meselesi, bire bir inhilal meselesi olarak algılanıyorsa erte ayrımsız kudret değişikliğinde bizim bu meseleyi eskiye dönüştüreceğiz şeklinde birlikte aynı propaganda ve iddia varsa buyurun bir kanun teklifi hazırlayalım ve bu işi kanunla çözelim’ diye niteleyerek bir teklifte bulundu. Ben bunu çokça muhterem buluyorum ve bundan dolayı da Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu alkışlıyorum” demişti.

ERDOĞAN’I ELEŞTİRMİŞTİ

Çelik, Amasra’da 41 işçinin hayatını kaybetmesine misil açan eroin faciasının ardından Cumhur Reisi Erdoğan’ın yaptığı açıklamaları ise adam vermeden eleştirmişti. Polat, “Ilk, arz ayrıntılı detayına büyüklüğünde tedarik, sonradan tevekkül ve takdire teslimiyet… Bizim baht anlayışımız hangi yazık kim, imdi Emeviler’in “Cebriyeci” yıldız anlayışını andırıyor. Ayrıcalı şans anlayışına Mehmet Akif’in diyecekleri var” ifadelerini kullanmıştı.

Share: