Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, vatandaşın merakla beklediği açıklama: Konutları yapmaya başlıyoruz

SELIM Tümen’nin Ankara’dahi planlı 21. yaş kutlamasına özellikle Cumhur Reisi Erdoğan ve DOĞRU Fırka Umumi Başkanvekili Binali Saika oluşmak amacıyla bakanlar, milletvekilleri, tümen düzenleme yöneticileri ve haddinden fazla sayıda YANLIŞSIZ Partili katıldı. Törende bir müzakere gerçekleştiren Reisicumhur Erdoğan, geride küsurat 21 yılda AK Tümen marifetiyle hayata geçirilenlerle ilişik bilgilendirmede bulundu.

“VATANDAŞIMIZ HAZIRSA KONUTLARI YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Basamak fiyatlarının yükselmesinin arkası sıra vatandaşın nazik umutla beklediği bağan bütçeli TOKİ konutları projesiyle ait birlikte mütekellim Erdoğan, “TOKİ tarafından ülkemize tekmil 1 milyon 170 bin konut ve işyeriyle bu arada stat, şifahane, ekol öğrenci yurdu kâin 25 bin içtimai işaret kazandırdık. Buradan demincek müjde veriyorum; ekranları başında bizi izleyen milletimize sesleniyorum, toplu hane idaresinde milletimiz ev almaya hazırsa, Kasaba Kentçilik Bakanlığımız kendisine anında bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın sözlerinin ardından salonda alkış tufanı koptu.

“SİZİN GİBİ NÖBET ARKADAŞLARIM OLDUĞU İÇİN RABBİME HAMD EDİYORUM”

Cumhur Reisi Erdoğan’ın YANLIŞSIZ Tümen’nin 21. yaş günü zımnında gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmadan satır başları ise şu şekilde: “Kızıl sorun arkadaşlarım, Halk İttifakı’nda beraber öğün yürüdüğümüz sayın umumi başkan Oran Bahçeli, eşsiz misafirler sizleri sunu kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

Rabbime bana sizler gibi kat arkadaşları verdiği üzere hamd ediyorum. Yunus’tan ilham ile eğer söyleyecek olursak, bir idik yirmi tıpkısı olduk, birbirimize kardeş olduk, millete uşak olduk, yürüdük elhamdülillah, vardığımız illere ihtifal ellere girdiğimiz kocaman gönüllere sevgiyi, muhabbeti kalplere saçtık elhamdülillah.

“ARTIK TÜRKİYE’DE HİÇBİR MOLEKÜL ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Dirildik bulak olduk, irkildik ırmak olduk, acun ile yarışır olduk, aştık elhamdülillah, beri gel kucaklaşalım, uzak isek yakınlaşalım, ülkemizi elan de büyütelim, azmettik elhamdülillah.

Bundan tamlık 21 sene evvel aynı 14 Ağustos haset, ‘çıktı Türkiye’dahi tek molekül eskisi gibi olmayacak’ diyerek YANLIŞSIZ Öğür’nin kuruluşunun müjdesini milletimizle paylaştık. Bizim önümüzü, okuduğumuz tıpkı şiiri vesile ederek tahsis etmek isteyenlere cevabımızı milletimizle birlikte DOĞRU Parti’yi kurarak verdik.

Girdiğimiz önce seçimi bizi yüzdelik 34 oyla iktidara getiren milletimiz bugüne büyüklüğünde hep yüzde 40 ile yüzde 50 arasındaki oy oranlarıyla bir numara çıkarmıştır. Cumhurbaşkanı seçimi ve el oylamalarında bu oranlar yüzde 52’lere üste yüzde 69’lara büyüklüğünde çıkmıştır.

Gençler Türkiye’nin politik, kazançlı, sosyal açıdan yeryüzü kapalı döneminde DÜRÜST Fırka’nin Kurucular Kurulu’nda saha alarak bu nazik davaya çiğin veren seçme kardeşime bizzat, milletim hesabına şükranlarımı sunuyorum.

YANLIŞSIZ Fırka’ye fikir vererek partimize bindi ergin kardeşime, vatandaşıma teşekkürname ediyorum. Bu şişman familya zarfında düzlük almış olup da darül bekaya ölüm eden kardeşlerimize Tanrı’tan yağmur diliyorum. Değme ne sebeple olursa olsun bu kutlu çatının dışına çıkarak kendine eksantrik yollar çizenlere bile geçmişteki hizmetleri amacıyla teşekkürname ediyorum. Akıbet nefesine kadar nazik davanın bugünkü bayraktarı olan SELIM Parti saflarında sadakatle hizmet fail milyonlarla gelişigüzel özlük yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

“SELIM PARTİ BU ÜLKEYİ UÇURUMUN EŞİĞİNDEN KURTARMIŞTIR”

İnşallah önümüzdeki yıl Rabbim lütfederse bu öğün partimizle ilgili yıldönümünü Ankara Merbut Spor Salonu’nda yapacağız. Seçme husus gibi bu iri davanın mensubu gelmek da tıpkı felek işidir. YANLIŞSIZ Parti kadroları adına Rabbimizin bize bahşettiği nasibe hamd ederek kendi işimize bakacağız, sorumluluklarımızı yerine getirmenin mücadelesini vereceğiz.

DOĞRU Öğür 21 sene önce yöntem sahnesine adım atmakla Türkiye’birlikte kullanılmamış tıpkı d önemi başlatmış, bu ülkeyi uçurumun eşiğinden kurtarmıştır. Bu sürenin tahminî 20 yılı iktidarda geçmiştir. Milletin teveccühüne mazhar yerine, yüzyıllık eksiklikleri tamamlayarak geleceğin dünyasının altyapısını kurarak ülkemizi bütün yukarıya taşıdık.

İlçe, mahalle, belde, köyleriyle 81 vilayetimizin rastgele birine yayın, yatırım, projelerimizle damgamızı vurduk. İnancımızın ve insanlığımızın gereği olarak yürüttüğümüz hümayun mücadeleyi 2023 seçimlerini da kazanarak inşallah taçlandıracağız.

Türkiye 2023 vizyonunu çıktı demokraside ve kalkınmada eksikliklerini bütünleme değil siyaseti ve ekonomisiyle dünyanın yeryüzü büyükleri arasında kayran alma hedefi üstüne mensur etmektedir. Dışarıdaki yağı, içimizdeki gafillerin bizi bu yolda alıkoymasına kesinlikle müsaade vermeyeceğiz.

“SONUÇ 10 AYDA IRI GAYRETLE KOŞMAYA VAR MIYIZ?”

Ülkemize, çarkıt Türkiye’nin çor, oyun ve tuzaklarıyla yükseklik kaybettirilmesine asla gönül göstermeyeceğiz. Akıbet günlerde ne idüğü belgisiz tipler vasıtasıyla körüklenmek talip rasist ve mezhepçi nefretin milletimizin ebedi kardeşliğimizi zehirlemesine sakın müsaade etmeyeceğiz.

Eşrefi mahlukat olan insanın renginden, mensubiyetinden, kimliğinden periferi kötü gören Ebu Cahiliyet zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi ne pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Son 21 yılda olduğu kabil değerlerimizi yüceltip, insanımızın kalbine girerek, husus konu dolaşarak muhalefetin domates dolması ve iftiraları karşısında hakkı bütün yukarıda yilbik yapacağız.

Şu küsurat 10 ayda anne paye, avrat, bilgisizlik kollarıyla büyük gayretle koşmaya var mıyız? AK Fırka’nin umumi başkanından teşkilatlarına ve takkadak sandıkta fikir veren seçmenine kadar aha bu balaban sorumluluğun vebalini üstlenmiştir. Umumi merkezimiz bütün organlarıyla davamızın karargahıdır, memleket başkanlarımız simge beyleridir, el yönetimlerimiz partimizin sahadaki alperenleridir. Belediye başkanlarımız şehirlerde bakım erleridir. Üye olan beher kardeşin hümayun mücadelemizin kişi mahallindeki temsilcileridir.

“BU MİLLETE DAHA ÇOK HİZMET EDECEĞİZ”

Bu tatlılıkla yekpare nöbet arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine su haiz karınca misali benim olmadığım yerde kimesne yoktur şuuruyla var gücüyle çalışmasını, çabalamasını beliyorum.

Gençler! Unutmayın, omuzlarınızda gösterişli tıpkı denge taşıyorsunuz. Yalnız 85 milyonun değil dilek coğrafyamızdaki beniz milyonlarca kardeşimizin birlikte umudunu taşıyorsunuz. Helal kumanya peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye leziz evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki gençler, güneşin altında çalma döken çiftçiler, devlete bakım fail kamu görevlilerimizin, el tetikte gözü ufukta kez bekleyen çeri, polis güçleri, jandarma, düzenlilik koruyucularımızın, aldatma bayrağımızı dünyanın dört ucunda gururla dalgalandıran resmi özel bilcümle temsilcilerimizin, girişimcilerimizin, sine pareleri amacıyla 1080 gündür genç erkek nöbeti markajcı Diyarbakır annelerinin, 15 Orak Ayı gecesi vazıh elleriyle tankları durduran bu kahraman milletin, yüzlerce milyon dostumuzun bile mesuliyetini taşıyorsunuz.

Bu şuurla akım ettiğinize gönülden inanıyorum. Bizim bu ülkeye elan yapacak haddinden fazla işimiz var. Bu millete getirecek daha çok hizmetimiz var. Evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak daha çok adımımız var. Bizim Orta Asya’de Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın ciharıyek yanına gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş yüz milyonlara verecek imdi umudumuz var.

“2023 GENÇLİĞİMİZİN PATLAMA YILI OLACAK”

Bu yolda yapacak haddinden fazla işimiz var. Cumartesi haset ilk Çorum’daydık. Oradan Hacı Bektaş’a geçtik. Hacı Bektaş’ta olunur bile şu söz söylenmez mi; tıpkısı olduk, iri olduk, işlek olduk, cömert olduk, hep gelişigüzel Türkiye olduk.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sarıldığımız müddetçe Tanrı’ın izniyle bunların hepsini de hayata geçireceğiz. SELIM Öğür’nin bundan ahir yıldönümlerini bu adımların eşliğinde çok henüz iri alım, sevinçle kutlayacağız. Biz milletin gösterdiği taraf dışında tek yola bidayet etmemiş tıpkısı hareketiz. Hep kabilinden biz üstelik benzeri dönüş bu fani alemden göçüp gideceğiz. Bilinen 2 metreküplük aynı oyuntu bekliyor bizi. Ve geride aynı bugün bizim ecdada yaptığımız üzere nesiller boyunca bütün hayırla el edilmemizi sağlayacak asar, hizmetler, başarılar, fütuhat bırakmış olmayı beklenti ediyoruz.

Maşallah, buyurun, konuşuyorlar, işte cahillik burada. Ego da bu gençliğimizle kıvanç ediyorum. Rabbim nazardan saklasın. Haddinden Fazla himmet edeceğiz, çok çalışacağız 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak.

“SELIM PARTİ TÜRK SİYASETİNİ 21. YÜZYILA TAŞIMIŞTIR”

Sizlerin üstelik seçme birinizin aynı hissiyatı taşıdığından zerre kadar şüphem yok. Rabbim hepinizden razı olsun, rızaı ilahi yolunda daha çok çalışmak için ağır sıklet, bukağılık azim versin.

YANLIŞSIZ Parti ülkemizin yüzyıllık demokrasi ve kalkınma eksikliklerini tamamlamakla kalmayıp, 21. yüzyılın ilk çeyreğinin kalıplarına sıkışıp küsurat Türk siyasetini 21. yüzyıla nakil başarısını göstermiştir.

Seçkin hangi büyüklüğünde birileri bibi ülkemizi 20. yüzyılın, yoksulluğu ve yoksulluğu körükleyen doğruluk ve hizmetlere antagonist, milletin değerlerine adavet besleyen, yayın düşmanı, camız ve vasilik özlemcisi, kamplaşmadan, çatışmadan beslenen, vizyonsuz, muhabbetsiz, hiçbirimizin anımsamak de istemediği pusarık iklime anlayışsız tevdi etmek istiyorsa da inşallah bunu başaramayacaklar. Bunların kurduğu masaya dayak olanlara tığ vakit kaybetmeden acıyoruz. Türkiye’yi bir çağ öne çıkarmaya çalışırken tıpkı asır geriye götürmeye kalkanlara dünyayı tersine döndüremeyeceklerini beraberce göstereceğiz.

Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına yegâne fırka CHP’si devrinin taş yüreklilik ve yoksulluk uygulamalarının düzenlemeleriyle çıkanlara daha çok kimse haysiyet etmiyor. Bir Tane sermayesi DÜRÜST Tümen, Halk İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, seçkin tarafı buram buram yönlendirme kokan sosyal iletişim araçları mecralarında, Türkiye düşmanı çevrelerde geçerlilik buluyor. Tıpkısı da bunların yanı sıra PKK’sından FETÖ’süne ve bunların sivil görünümlü uzantıları var.

“MİLLETİMİZ SANDIĞA GİTTİĞİNDE ÜLKEMİZE KAZANDIRILAN ESERLERE BAKACAKTIR”

Milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler haddinden fazla başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde bugüne kadar ülkeye kazandırılan yayın ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde SELIM Parti iktidarı neler yaptı, sağlıkta, adalette neler yaptı. Bunun yanı sıra ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, aut politikada neler yaptı, A’dan Z’ye bütün bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi?

Peşi Sıra kendisi ve evlatları üzere arz dolgunca geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Aynı cahillik amacıyla en yüce nedir? Birinci derecede eğitim bilimi, öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’da gerçekleştiren ne erk olmuştur? Biz olduk biz.

“BEN 75 KİŞİLİK SINIFLARDA OKUDUM”

Ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum; kardeşlerim ego 75 yabanlık sınıflarda okudum. Benzeri dönemde 100-110 nefis sınıflarda okuyanlar vardı benim topraklarımda. Deminden ise elhamdülillah 20-15 nefis sınıflarda yavrularımız terbiye görüyor. 76 darülfünun devraldık, şu anda 208 darülfünun var. 81 vilayetimizin tamamında üniversitesi sıfır ilimiz kaldı mı? Ama bu CHP faşist zihniyeti ne diyor; bu kadar üniversiteye ne lazım var? Bunların mantığı mantalitesi bu.

Yanılmıyorsam Tatlıses’e sormuşlardı, siz ne üniversiteyi bitirdiniz? Şanlıurfa’birlikte darülfünun namına hangi vardı, Oxford vardı de okumadık mı demişti. Şimdi Hakkari’üstelik, Şırnak, Iğdır’birlikte da üniversitemiz var. Hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Çıktı öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor, onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu biz hallettik biz.

“ANKARA’YA İKİNCİ ŞEHİR HASTANESİNİ YAPACAĞIZ”

Eğitimde bu adımları atarken sağlıkta hangi yaptık? Şu anda 19 çıngı dev kent hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı iklim ve ilçeler kalmadı. Derdimiz, istiyoruz kim hiçbir ilimizde bu etki yaşanmasın. Ankara’bile önümüzdeki taban inşallah yetişecek, ikinci site hastanesini de açıyoruz.

İstanbul’dahi zaten malum Çam Sakura Şehir Hastanesi var. Bunun yanı sıra Ataköy Hava Meydanı ve Sancaktepe’dahi benzeri şekilde üç ayda bitirdiğimiz şehir hastanelerimiz var. Bunları biz yaptık. Bu çeşit hizmetleri fora etmek AK Tümen’ye yaraşır.

Eğitim araştırma hastanelerimiz kelimesi kelimesine devam ediyor. Açtığımız toplamda 19 kent hastanesinin 25 bin 298 yatak kapasitesi var. Sayın Kılıçdaroğlu sen bu ülkede SSK’nın başındaydın. Allah aşkına çık üstelik da ki, ‘şu hastaneyi bile ego yaptım, ego bitirdim’ dahi. O dönemde hastanelerde maalesef Kavga Ay’ın meşhur programında adeta numara beğenilir kadar bununla numara geçiyordu. Sayın Kılıçdaroğlu’nu SSK Umumi Müdürlüğündeki o kurumu çökertmesi yeter.

Spor tesisi sayımızı 4 bin 133, yetersiz akak kapasitemizi 746 bine çıkıyorduk. 539 bilyon liranın üstünde toplumsal yardım yaptık. 276 bakir bakım binası yeni hak binası düz yazı ettik. Hakim ve savcıları 23 bine yüksettik. Terörle mücadeleyi sınırlarımızın dışına taşıyarak, kombinasyon yanlışlık örgütlerinin başını ezdik, uyuşturucuyla mücadelede yekpare etkinlikleri arttırarak vatandaşlarımızın huzurunu sağladık.

“6 BİN 101 MUKASSEM YOLUMUZ VARDI, ŞİMDİ 28 BİN 700 KİLOMETRE SEFER VAR”

Ulaştırmada 6 bin 101 kilometre bölünmüş sefer vardı. Şimdi 28 bin 700 kilometre mukassem yola sahibiz. 1714 kilometreden devraldığımız 3 bin 532 kilometreye çıkardık. Sonuç 20 yılda ülkemize kazandırdığımız iblağ eserlerimizden bazıları, köprülerde Osmangazi, Çetin Sultan Çın, Adıyaman, Elazığ Ağın, Tohma, Hasankeyf 2, Çanakkale 1915.

Tünellerde hangi yaptık biliyor musunuz? Bolu’birlikte, Avrasya, Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal, İzmir Konak, Sabuncubeli, Ovit, Kızılcahamam Çerkeş, Salara. Otoyollarda İstanbul, Bursa, İzmir, Şimal Marmara, Menemen, Ulu Ağabey Çandarlı. Ankara- Niğde, Yapıncak Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Havalimanları; 26 havalimanı devraldık deminden sayısı 56’ya ulaştı. Nerede nereye? Henüz bitmeme ediyor, açılışlarını yapacağımız havalimanlarımız var. Aceleci tren projeleri, yörekent hatları, metrolara kadar nice eserlerimizle 81 şehre mührümüzü vurduk. Şehircilikte 452 millet bahçesi yapıyoruz. Bunlardan 137’sini tamamlayarak hizmete sunduk. Artan millet bahçelerinde çalışmalarımız tamam hızıyla devam ediyor.

“İHRACATIMIZI 26 MİLYON DOLARDAN, 250 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIK”

İhracatımızı 26 milyon dolardan aldık, deminden ise 250 milyar dolar sınırına ulaştırdık. Defans uran bütçesini 75 bilyon dolara çıkardık ve dünyanın önde mevrut karaca, çekicilik, deniz platformu satıcılarından biri haline geldik. 142 yeni birleştirme uran, 25 sanayi 87 tekno otopark kurduk. Uzay yarışında ajansımızı faaliyete geçirdik. Evcil otomobilimizin üretim süreci devam ediyor. TOGG amade. 29 Ekim’bile resmi açılışını, önce sıra üretim aracının banttan inme törenini yapacağız. Otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Enerjide 102 bin megavat seviyesine getirdik. Karadeniz’bile doğalgaz rezervini keşfettik. 2023 önce üç ayında doğalgazımızı aktarmış olacağız. Abdülhamid Han’ı geçtiğimiz hafta Akdeniz’deki görev hesabına uğurladık.

Turizmde müstevli şartlarından geçtiğimiz yıl gezgin sayımızı 30 milyonun üzerine çıkardık. Bu sene inşallah erdemli rakamlara ulaşacağız. Hangi kadar özetlersek özetleyelim, kazandırdığımız iz ve hizmetler saymakla bitmiyor. Şehirlerimize yaptığımız ziyaretlerde, programlarımızın tıpkı bölümünü ürün ve hizmetlere ayırmaya özel çaba gösteriyoruz. Çoğu devir onları dahi anlatmakla bitiremiyoruz.

Bir de milletimize söyleyecek sözümüz, anlatacak ürün ve hizmetimiz olmasa dahi arık gürültü, havanda su döğmek, avara kasnak gibi ayakyolu geçirseydik halimiz birçok olurdu?

Esasta zaman size kazançlı değerlendirmeyi yapmayı planlıyordum. Yatırım, istihdam, üretim, dış satım ve akan fazla eliyle ülkemizi izam esasına raci ekonomi programımız totaliter yapıya, gerçekçi uygulama imkanına sahiptir. Global krizlerin önümüze getirdiği fırsatları göremeyenler, bugünkü Türkiye’ye çıktı sahiplerinin de vazgeçtiği 40 yıl,70 yılın öncesi kabulleriyle bakıyorlar. Uyguladığımız ekonomi programı geçmişin değil geleceğin konusunda kuruludur. Dünyada temas ülkeye uyacak t munzam tür tutum modeli yoktur. Herhangi Bir devlet bizim bile yakından izlem ettiğimiz zat şartlarına, imkanlarına, ihtiyaçlarına, hedeflerine göre zat iktisat programını geliştirir ve hayata geçirir.

Kur garantili milli paradan bahsediyoruz. Ama bunu hazmedemiyorlar. İktisatçıların bazıları bu gerçekleri bildikleri halde sahiplerine yaranmak amacıyla programımızı kötülerken cehaletleri sebebiyle bize âmâ antagonizm yapıyorlar. Bildikleri biricik iktisat teorisiyle Türkiye’yi değerlendirmeye, özlük çöllük dünyalarıyla baş başa bırakıyoruz.

Şurada önümüzde 9 ayımız var. Bu 9 kamer içerisinde kardeşler namına tekrar ediyorum, tıpkısı olacağız, bilgili olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep gelişigüzel Türkiye olacağız. Yüklülük sağlıcakla.”Share: