Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geçmiş kürsüye sâdır Bülent Arınç: Bu iktidarın devamı sizlerin beraberliği ile mümkün olacak

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, zaman Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda Dolgun Küşat Töreni’nde konuştu. Çarkıt TBMM Başkanı Bülent Arınç, Erdoğan’dan ilk güdük bir müşavere yaptı.

“SELIM PARTİ’NİN FAHRI TEMSİLCİSİ KENDISINE HUZURLARINIZDAYIM”

Erdoğan’ın daveti üzerine paydaşlık sağladığını tamlayan Arınç, “Zaman Sayın Cumhurbaşkanımız koca konuşmalar yapacak. Tığ birlikte onun daveti konusunda geldik. Ihtimal çokça taze arkadaşlarımız tanımayabilir. Birkaç kelimeyle Bülent Arınç’ın Manisa için hangi rapor ettiği bildirmek isterim. 5 gün milletvekilliği yaptım, 4 ahit saylav yaptı, başbakan yardımcılığı yaptı, Meclis başkanlığı yaptı, 5 senedir da etkili politik hayattan ayrıldım, YANLIŞSIZ Parti’nin gönüllü benzeri temsilcisi yerine huzurlarınızdayım.” dedi.

“BU HİZMETLERİN DEVAMI SİZLERİN BERABERLİĞİ İLE OLABILIR OLACAK”

Sözlerine irtibat ve beraberlik çağrısı yaparak bitmeme eden Arınç, “Cumhurbaşkanımızın buraya geldiğinde benim size göstermek istediğim husus, bugüne kadar DOĞRU Parti’ye pekâlâ cemaat çıktıysanız, bütün bu hizmetlerin içerisinde zahir emeğiniz geçtiyse; çıktı üstelik bire bir vefayla, bir sadakatle Sayın Cumhurbaşkanımızın ve onun partisinin liderliğinde bu yapılan hizmetlerin hepsine topluca topluluk çıkmamız gerekiyor. Manisa vefalıdır. Bana gösterdiği vefanın 10 mislini Sayın Cumhurbaşkanımıza birlikte onun partisine birlikte gösterecektir. Zaman vereceği mesajları önümüzdeki seçimlerde bütün bu arada oylarımızı konfirmasyon ederek, göndererek hepimiz göstereceğiz. Manisa haddinden fazla balaban hizmetler aldı. İnşallah bu hizmetlerin devamı, bu iktidarın devamı, sizlerin beraberliği ile cins olacak. Ego, Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti ile zat fena hâlde şehrimize geldim.” ifadelerini kullandı.Share: