Cumhurbaşkanı Erdoğan, sultani çekirdeksiz üzümün çekicilik fiyatını 27 TL yerine açıkladı (2)

ERDOĞAN BELEDİYE HİZMET BİNASI VE CAMİ AÇILIŞINA KATILDI

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, ‘Toplu Açım Töreni’ amacıyla geldiği Manisa’da benzeri sıra ziyaretlerde bulundu. Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Manisa Büyükşehir Uray Hizmet Binası ve Yunusemre Şehremaneti Kayran Camii’nin açılışına katıldı. Erdoğan, açılışını yaptığı camiye ‘Saruhanbey Cami’ ismini verdi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, ‘Toplu Açılış Töreni’ için geldiği Manisa’da bire bir kol ziyaretlerde bulundu. Şehzadeler ilçesinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingin ardından Cumhurbaşkanlığı otobüsü ile Manisalıları selamlayan Erdoğan, Manisa Büyükşehir Belediye bakım binası, otel ve AVM’den oluşan projenin açılışına katıldı. MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün vasıtasıyla karşılanan Erdoğan, kurdele kesimi arkası sıra, binada incelemelerde bulundu.

Erdoğan daha sonraları DÜRÜST Parti’li Yunusemre Belediyesi yoluyla ilçeye kazandırılan Yunusemre Belediye Kayran Camii’nin açılışına katıldı. Cami girişinde Erdoğan, ağır sıklet bağ gördü. Akşam Ezanı namazını kıldıktan sonradan Erdoğan, cami açılışını gerçekleştirdi. Eseri kazandırdığı amacıyla Belediye Reisi Mehmet Çerçi’ye teşekkürname eden Erdoğan, “Şehremaneti başkanımız bugüne büyüklüğünde erteledi. Bu akşam ezanı camimizin ismini üstelik koyalım dedi. Manisa’nın fatihi Saruhan Satış. Nedeniyle camimizin adını Saruhan Bey Cami yerine bu akşam koymuş olalım. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Bizleri onlarla haşru çokluk eylesin. Mehmet başkanıma, burada emeği olan mimarından, mühendisine, eksiksiz işçi ve hayırseverlere Tanrı razı olsun diyorum. Ölmüşlerine yağmur gönderelim. Rabbim kaş ve yardımcıları olsun. Nice böyle eserleri bu şekilde düz yazı ve diriltme etmeyi rabbim bizlere talih eylesin” dedi. Kurdele kesimi arkası sıra Erdoğan, kentten ayrıldı.

Ersan ERDOĞAN/ MANİSA,

Share: