Cumhurbaşkanı Erdoğan SELIM Öğür Şanlıurfa İl Danışması Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (1)

Reisicumhur ve SELIM Tümen Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ” Türkiye’nin zat ekonomi programına kelle sonlamak yerine ithal tutum komiserlerine işaret bağlayanlar bu ülkenin de bu şehrin de geleceğine çerağ tutamaz.” dedi.

Erdoğan, Mehmet Akif İnan Konuşma Salonu’nda düzenlenen YANLIŞSIZ Parti Şanlıurfa Genişletilmiş İl Danışması Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, global müstevli şartları sebebiyle yer ziyaretlerine ayrımsız süre durmak zorunda kaldıklarını, müstevli döneminde yaptıkları il kongresine çalışkan bağlantıyla katıldıklarını anımsattı.

Salgın ortadan kalktıkça 81 vilayette, 85 milyon vatandaşla kucaklaşmayı baştan başlattıklarını tabir eden Erdoğan, ev dışı seyahatleri haricinde hızla değme hafta sonu tıpkı ile her an millet ve teşkilat mensuplarıyla muhabbetlerini tazelediklerini söyledi.

“Ateşli ırmaklar kabil kabına sığmayan Urfa gördük”

Geçen hafta Konya’nın, öncesinde Gaziantep’in misafiri olduklarını, arada Artvin Yusufeli Barajı’nın açılışını gerçekleştirdiklerini, Ankara ve İstanbul’üstelik katıldıkları programlar, törenler ve proje açılışlarıyla milletin heyecanını paylaştıklarını hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“CHP ve şürekası toplanıp, dağılarak, Ankara’bile siyasetçilik oynarken biz memleket ülke parçalanmamış Türkiye’yi dolaşıyoruz. İşte bugün de enbiyalar ve evliyalar diyarı Şanlıurfa’dayız. Yaklaşık 3,5 yıllık aradan sonradan Şanlıurfalı kardeşlerimizle tekrar kucaklaşmanın, tıpkısı araya gelmenin memnuniyetini yaşıyoruz. Rabb’ime bizleri sağlık ve sağlık süresince esasen buluşturduğu için hamdediyorum. Tığ Şanlıurfa’yı ve sizleri siftinlik özlemiştik. Abide Kavşağı’ndaki şişman küşat törenimizde Urfalı kardeşlerimizin bile şahsımıza müteveccih sevgisine, hasretine şehadet ettik. Maşallah zaman meydan bire bir apayrı güzeldi, muhteşemdi. Resmi misil olarak 120 bin kişinin katıldığı tıpkısı şişko açılışı gerçekleştirmiş olduk. Ancak havalimanından meydana gelinceye kadar üstelik kez kenarlarındaki heyecan, galeyan kıtipiyoz çokça haddinden fazla farklıydı. Ateşli ırmaklar kabil kabına sığmayan, bentleri yıkıp atan tıpkısı Urfa gördük. Ahde vefanız için, kelimelerin anlatmada kifayetsiz kaldığı sevdanız üzere şükranlarımı sunuyorum.”

Reisicumhur Erdoğan, Genişletilmiş İl Müracaat Meclisi Toplantısı’nın şehir, DOĞRU Fırka ve teşkilat üzere balkı olmasını diledi.

Bugüne kadar SELIM Öğür teşkilatlarının cemi kademelerinde görev yapanlara, davaya himmet verenlere, balaban Türkiye ideali önünde ter dökenlere teşekkür fail Erdoğan, fani dünyadan ukba alemine barhana fail teşkilat mensuplarını de rahmetle bigâne etti.

“Tıpkısı duruşu olmalı insanın” şiirinden benzeri mısra okuyan Erdoğan, “Şu salonda duruş sahibi, sav sahibi, sevdi mi yürekten seven, verdi mi içten veren, yürekten nöbet arkadaşları görüyorum. Şu dakika karşımda Hakk’ın ve halkın rızasından bambaşka tek gayesi sıfır alp dava erlerini görüyorum. Rabb’ime şahsıma sizlerle gelişigüzel dolaşma, dal sırta savaşım etme imkanı bahşettiği üzere hamdediyorum. Cenabıhak bizi yol-ı müstakimden, devlete, millete, ümmete ve insanlığa hizmet yolundan ayırmasın.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’nın, gönüllerinde ayrımlı ayrımsız yerinin olduğunu dile getirdi.

Şanlıurfa’nın Hz. İbrahim’in verimli ayaklarının değdiği topraklar olmakla gelişigüzel nice enbiya, duayen ve rağbet sultanına vatan reşit artağan tıpkı çevre olduğunu tabir eden Erdoğan, şehrin tarihi alplık destanlarıyla dürtmek değerinde olmak dokunmuş ayrıcalı ayrımsız vadi olduğunu vurguladı.

“Şanlıurfa ölümü öldüren, hürriyet sevdalılarının şehridir”

Şanlıurfa’nın her sayfası bire bir eksantrik mücadeleyi özgürlük önünde ödenen bedelleri anlatan tarihinin bilinmeden Türkiye’nin anlaşılamayacağını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Burası sadece seçme sandığı ufukta belirince hatırlanan benzeri şehir gayrimümkün. Burası siyasetçilerin takkadak işi düştüğünde kapısını çalacağı aynı saha katiyen olmaz. Urfa’yı idrak etmek gitmek bu şehre derece çevirmek, meftun olmak, tarihiyle, insanıyla, mecmu güzellikleriyle bu şehri çözülmek demektir. Urfalının sofrasına oturmayan, yediğini yemeyen, derdiyle dertlenmeyen bu şehri ve insanlarını anlayamaz. Şanlıurfa’nın ciğeri varken kebabı varken dünyaca meşhur mutfağı varken Amerika’ya FETÖ’cülerle benzen istasyonlarında hamburger yemeye gidenler bu şehri hak ettiği şekilde sevemez. İktidara giden yolu benim dili dualı Urfalı kardeşlerimin desteği namına Londra’daki kaknem lobilerin icazetinde arayanlar bu şehrin temaşa ettiği manayı vergi edemez. Türkiye’nin kendi iktisat programına kelle sonuçlandırmak namına ithal iktisat komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin üstelik bu şehrin dahi geleceğine çerağ tutamaz. Kaset kumpası ile getirildikleri umumi başkanlık koltuklarını korumak amacıyla değme yolu mübah görenler, Urfa’ya kebir unvanını kazandıran uğraş ruhunu kavrayamaz. Allah aşkına ekmeğini yediği, suyunu içtiği ülkesini yabancılara şikayet edenler şu mısralardaki yurt sevgisini yüreğinde hissedebilir mi? ‘Ben ölüm, düşman kurşununan ego ahiret yolculuğu, kamer yalınlık alem için ego ahiret yolculuğu, bulanık dağlar, gülü bahçalı bağlar, maskara Urfa’m için ben ölüm.’ Urfa aha hakeza canından ermiş bildiği vatanı amacıyla gerektiğinde ölümü öldüren, özgürlük sevdalılarının şehridir.”

(Sürecek)

Share: