Cumhurbaşkanı Erdoğan mitingi öncesi meşveret eden Bülent Arınç, YANLIŞSIZ Partililer yoluyla yuhalandı

Geçtiğimiz dönemde YANLIŞSIZ Parti’ye müteveccih çıkışlarıyla tanıdık sakat TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üstüne dün Manisa’daki toplu açılış törenine katılıp konuşma yaptı.

Arınç konuşmasında şu ifadelere düz verdi: “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız heybetli konuşmalar yapacak. Biz da onun daveti üzerine geldik. Belki çokça dinç arkadaşlarımız tanımayabilir. Biraz kelimeyle Bülent Arınç’ın Manisa amacıyla ne rapor ettiği tercüman olmak isterim. 5 periyot milletvekilliği yaptım, 4 dönüş milletvekili yaptı, başvekil yardımcısı yaptı, Meclis başkanı yaptı, 5 senedir da deli dolu siyasal hayattan ayrıldım, DOĞRU Parti’nin fahri bir temsilcisi namına huzurlarınızdayım.

“HİZMETLERİN HEPSİNE TOPLUCA SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR”

Cumhurbaşkanımızın buraya geldiğinde benim size tercüman olmak istediğim özdek, bugüne büyüklüğünde YANLIŞSIZ Parti’ye bittabi cemaat çıktıysanız, bütün bu hizmetlerin içerisinde bittabi emeğiniz geçtiyse; daha çok da tıpkısı vefayla, bir sadakatle Sayın Cumhurbaşkanımızın ve onun partisinin liderliğinde bu yapılan hizmetlerin hepsine topluca eş çıkmamız gerekiyor.

“MANİSA ÇOK ŞIŞMAN HİZMETLER ALDI”

Manisa vefalıdır. Bana gösterdiği vefanın 10 mislini Sayın Cumhurbaşkanımıza de onun partisine bile gösterecektir. Bugün vereceği mesajları önümüzdeki seçimlerde bütün bu arada oylarımızı teslim ederek, göndererek hepimiz göstereceğiz. Manisa çokça büyük hizmetler aldı. İnşallah bu hizmetlerin devamı, bu iktidarın devamı, sizlerin beraberliği ile cins olacak. Ben, Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti ile özlük adamakıllı şehrimize geldim.”

MİTİNGE KATILANLAR TARAFINDAN YUHALANDI

Arınç hem kürsüye çıkarken hem de kürsüden inerken beklemediği tıpkı tepkiyle karşılandı. Kâh vatandaşlar Bülent Arınç’ı yuhalarken, bazıları ise ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları attı.

“KRAL ÇIPLAK” ÇIKIŞIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Bülent Arınç, Halk İttifakı içinden reaksiyon aldığı sözleri zımnında Cumhurbaşkanlığı Faziletli İstişare Yerleşmiş üyeliğinden incizap etmişti. Arınç, sık sık YANLIŞSIZ Parti’yi eleştirdiği açıklamalarıyla gündeme geliyordu. Serencam kendisine Arınç, “Majestelerinin gazetecileriyle kimi vakit baş başa varidat, havanın güzelliğinden suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin zamanıdır, bağırmanın zamanıdır. ‘Kral çıplak’ demenin vaktidir” kadar sözlerle gündeme damga vurmuştu.Share: