Cumhurbaşkanı Erdoğan Manisa’da rabıt bozumuna katıldı Açıklaması

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’nın Şehzadeler ilçesine mecbur Güzelköy Mahallesi’nde 22 dönümlük arazide rabıt bozumuna katıldı.

Erdoğan, şişman açım töreni üzere geldiği Manisa’de Hasan Fehmi Tekoğlu’na ait üzüm bağına geldi. Burada Tekoğlu ve karı fertlerince karşılanan Erdoğan, bağış edilen ve üstünde isminin mukayyet olduğu Manisa poşusunu taktı.

Daha sonra bölgede üzüm üretimi ve ticareti eden vatandaşlarla ahbapça eden, üzüm çeşitleri, istihsal şartları, rekolte ve fiyatlara ilişkin bilgelik düzlük Erdoğan, izzetüikram edilen üzümü yedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile dostça eden bir vatandaşın cep telefonuyla yakınlarını görüntülü arayarak, “Bire Bir birlikte ‘vatandaşa uzak’ diyorsunuz. Bakın değiyorum, bu kadar yakınız, gördünüz mü? Biz halkız yani, tamam mı? Üzüm yiyoruz alay malay, vekillerimiz var.” demesi gülüşmelere illet oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan üstelik görüntülü aranan kişilere halk sallayarak selamlarını iletti.

Tekoğlu’na bağdan hangi büyüklüğünde üzüm alacağını soran Erdoğan, “10 titrem” cevabını aldı.

Tekoğlu’nun geçen sene 8 ton üzüm aldıklarını söylemesi üstüne Erdoğan, “Bu yıl fazlalaşan maşallah” ifadesini kullandı. Rabıta sahibi Tekoğlu üstelik “Siz geldiğiniz için artağan oldu.” dedi.

Aynı vatandaşın “Dünyanın işini hallediyorsunuz. Cenabıhak nazardan saklasın. Güzeşte dönem Zelenskiy’nin yanındaydınız. Hangi var hangi namevcut orada?” sorusu üzerine Reisicumhur Erdoğan, “Dertli, çorlu…” cevabını verdi.

Vatandaşın “tutun elinden” demesi üzerine Erdoğan, “Sancımak yetmiyor ki. Çokça aldatanlar var. Sistem bunlara ‘verdik, veriyoruz’ diyor, bire bir madde verdikleri yok.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşın Cumhur Reisi Erdoğan’ın hububat koridorunun açılmasında gider ettiği çabayı hatırlatması konusunda Erdoğan, şunları söyledi:

“Şu anda kısaca 21-22 gemi geldi. peş peşe geliyorlar. Şu temel kadar gelenlerin bütün tutarı 625 bin ton. Bunlar bizden geçiyor, ayrı ayrı ülkelere gidiyor. Daha bile ati elbette. Deminden Ukrayna’nınkini çıkardık amma Rusya’nınkine de başlayacağız.”

Stuttgart’tan tatil için gelen Mürtefi Durmuş de Reisicumhur Erdoğan ile özçekim yaptı.

Durmuş, “Yıllar önce size ‘muhtar birlikte olamaz’ demişlerdi. Ben Almanya’dan arabayla geldim, üç arkadaşımla oy alaşağı etmek için.” ifadesini kullandı.

Durmuş’a nereli olduğunu soran ve “Trabzon” cevabını kayran Erdoğan’ın “Anlaşılan oluyor.” demesi çevredekileri güldürdü.

Almanya’daki hareket arkadaşları ile yıllardır uğraş ettiğini belirten Durmuş, “Demincek anlamaya başladılar, ‘Erdoğan haklı’ diyorlar Suriye’deki tampon mıntıka üzerine… Sağlıklı olduğunu dünyaya gösterdin Başkanım. Sen kocabaşı değil acun başkanı oldun.” diye konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın, “Topluluk İttifakı adına haziranda bu işi bitirmemiz lazım.” demesi konusunda vatandaşlar üstelik konu kapı gezeceklerini, ülkeyi kimseye bırakmayacaklarını söyledi.

Daha sona üzüm bağına sabık Erdoğan, eline hırsızlık alarak yılın önceki hasadını yaptı.

Erdoğan vatandaşlarla hatırat fotoğrafı çektirdi, kendisine bandaj gösteren çocukları sevdi.

Share: