Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kasırga’dan Sakarya Büyükşehir Belediyesine görüşme

Cumhur Reisi Başdanışmanı Gönüllü Kasırga, Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Şanlı’yi ülfet etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Melen Bitki Bilimi Vadisi’nde de incelemelerde mevcut Heyecan, ziyaretinde Sakarya’daki çalışmaları özden izleme ettiğini belirtti.

Sakarya ile umu büyü olduğunu belirten Coşku, “Burada hayata geçirilen beher projeyi, her bir eseri yakından izlem ediyorum. Alım ve mutluluk duyduğum, ülkemizde eş çalışmalar var. Büyükşehir Uray Başkanımız, kızıl kardeşim Ekrem Muhteşem’ye kutlama ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yetişkin dahi ziyaretinden belde Çalkantı’ya teşekkürname ederek, Sakarya’da hayata geçirilen yatırımlara ilgilendiren bilgelik verdi.

Kentte tarımdan turizme, spordan sosyal belediyecilik çalışmalarına, zir ve üstyapı yatırımlarından eskimemiş hayat alanlarına büyüklüğünde metin çok çalışmayı hayata geçirdiklerini anlatarak, daha nice çalışmaları, eserleri kente kazandırmaya bitmeme edeceklerini kaydetti.

Melen Bitki Bilimi Vadisi’ne değinen Cesim, “3 bin dönüm alanda 2,5 milyonu aşkın ağaç dikimi gerçekleştirdik. Kuşburnu, biberiye, lavanta, pisik otu, kekik, ıhlamur gibi bitkileri toprakla buluşturduk. Tamamen atıl alanı ekonomiye kazandırdık ve gurur güvenceli istihsal yapıyoruz. Tıbbi ve hoş kokulu nebat üretiminin merkezi tutmak üzere çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Share: