Cumhur Reisi Erdoğan, Şanlıurfa’da: “30 Kilometrelik Düzenlilik Şeridini Gerçekli Tamamlayacağız”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’bile; “Cenup sınırları boyunca 30 kilometrelik düzenlilik şeridini gerçeklenmiş tamamlayacağız. Yıldırı örgütü ve onun yularını elinde tutanların yaptıkları saldırılar bizi bu kararlılıktan döndüremeyecek” dedi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’dahi düzenlenen dolgun küşat töreninde konuştu. Erdoğan, şunları söyledi:

“Deminden dört şey söylüyorum, ekonomi, diplomasi, terörle mücadele, mülteci kardeşlerimize gönüllerimizi ayırmak. Biz ensarı dahi muhaciri birlikte biliriz. Bundan tavizimiz namevcut. Erkek Eksiksizlik bilmeyebilir ama biz biliriz. O hangi ensardan hangi muhacirden anlar. Benim peygamberim muhacirdi değil mi? Demin da onun ümmeti namına muhacirleri biliriz. Suriye’deki Kürt bile Gündüz Feneri birlikte Türkmen üstelik bizim kardeşimiz.

“YENİLENEBİLİR ENERJİ ENDÜSTRİSİ BÖLGESİ KURUYORUZ”

Yıpranmamış bire bir beşaret tesahup etmek istiyorum. Şehrimize aynı yenilenebilir enerji endüstrisi bölgesi kuruyoruz. Özlük elektriği sezmek talip çiftçilerimiz emeksiz ve iktisadi yerine karşılayabilecek. Elektrik konusundaki tartışmalarla gündeme mevrut şehrimizi kaçağa lazım kalmadan elektrik üretimindeki gücüyle öne çıkaracağız. Amacımız Şanlıurfa’ya yenilenebilir enerji merkezi haline yayımlamak.”

“YÖNETİM SİSTEMİMİZİ GELİŞTİRECEĞİZ”

Global krizler cihetiyle yaşanan olumsuzluklar zinhar sizleri ümitsizliğe sevk etmesin. Mesajlarımızı kesin tıpkısı şekilde verelim. Bire Bir, 2023 seçiminde tıpkısı dolaşma henüz Cumhurbaşkanı yerine bu kardeşinizi görevlendirmeye var mısınız? İki, Meclis’te çoğunluğu elde ederek teşri faaliyetlerini sürdürmeye biz hazırız. Siz de görevi vermeye amade mısınız?

Üç, Türkiye ekonomisi modelini başarıya ulaştırarak insanlarımızın hayatını zorlaştıracak sıkıntıları geride bırakacağız. Biz üretimimizle istihdamımızla ihracatla büyümeye hazırız. Bu görevi vermeye amade mısınız? Dört, güney sınırları süresince 30 kilometrelik güvenlik şeridini gerçeklenmiş tamamlayacağız. Terör örgütü ve onun yularını elinde tutanların yaptıkları saldırılar bu kararlılıktan döndüremeyecek. Beş, ülkemizi dünyanın yeryüzü balaban 10 ekonomisi arasına dahil edeceğiz. Şeş, idare sistemimizi geliştireceğiz. Sakat Türkiye güzellemesi yapanların bir tane dertlerinin altılı ganyan masada olduğu üzere tıpkı şeyler dağıtmakla meşguller. Yedi, biricik becerileri kişi partilerindeki iktidarlarını süregelmek olanların Türkiye’ye verecekleri tek öz olmadığını ispatlayacağız. Sekiz, sadık çevrim tümen toplantılarında ihtimal işe yarayabilen biber dolması ve iftira siyasetinin üs hayatta karşılığı bulunmadığını anlatmaya var mıyız?”

Share: