Cubiti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı heyetinden Rektör Çiftçi’ye ziyaret

Cubiti Yükseköğretim ve Araştırı Bakanlığı heyeti, işbirliği çerçevesinde temaslarda olmak amacı ile Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Maraba’yi musahabe etti.

Cibuti Yükseköğretim ve Araştırı Bakanlığı ile Çankırı Karatekin Üniversitesi arasından yapılan ve etraflı süredir devam eden işbirliği çerçevesinde bilgelik birikimi ve imkanlarını Cibutili öğrencilere aktarılıyor. Cibuti Üniversitesi’nden mezun olan liyakatli öğrencilere sunulan yurtdışı terbiye bursu ile efdal lisans eğitimi alması planlanan öğrencilere ilişkin temaslarda gezmek üzere Cubiti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı heyeti, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi musahabe etti.

Bakan Danışmanı Dr. Fahmi Ahmed Mohamed, Türkiye’de değişik konularda işbirliği yaptıkları 3 üniversiteden biri olan Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin öğrencilere sunduğu eğitim bilimi kalitesinden ve imkanlardan serencam rütbe mutlu olduklarını ve ati akademik sene üzere kısaca 60 öğrenciyi erdemli lisans eğitimi üzere göndermeyi istek ettiklerini dile getirdi. Ziyarette ayrıca kâin öğrencilere ilgilendiren tıpkısı kıymetlendirme yapılarak Cibuti Cumhuriyet’inin öğrencilerden beklentilerine ilgili düşün alışverişinde bulunuldu.

Rektör Ekinci, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin öğrenci odaklı bir eğitim bilimi anlayışı benimsediğini ve öğrencilere verilen imkan fırsatların geliştirilmesi için daima çalışmaya bitmeme ettiklerini belirterek Cibuti ile işbirliğinden ve burs almaya türe kazan öğrencileri Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne akseptans etmekten sevinme duyacaklarını anlatım etti. Müzakere misafirlere armağan sunma edilmesi ile sona erdi. – ÇANKIRI

Share: