Çocuğu kabilinden baktığı köpeğinin cesedini parçalanmış halde buldu, gerçeği öğrenince hüngür hüngür ağladı

Çankırı’bile ateş parçası Hacı Ahmet Halis’ün çocuğu gibi baktığı köpeği, iddialara göre şehremaneti personeli marifetiyle eroin enjeksiyon ile bayıltıldıktan bilahare ayrımsız pitbull cinsi köpek yoluyla boğularak öldürüldü. Günahsız, köpeğini bayıltarak sokakta bıraktığı öne sürülen şehremaneti personeli ile üzerindeki siper aksesuarlarını arakçı can ve pitbull cinsi köpeğin sahibinden şikayetçi oldu.

Çankırı’bile hareketli Hacı Ahmet Temiz’ün 3 yıl ilk barınarak aldığı ve çocuğu kadar beslediği ‘K9 kırması’ cinsi köpeği “Boncuk” 5 Ağustos tarihinde evden kaçarak kayıplara karıştı. Günlerce köpeğini arayan Ahmet Saf, 10 Ağustos tarihinde Katarakt Mahallesi’ndeki boş tıpkısı arazide köpeğini ölmüş aynı halde buldu. Köpeğinin üzerindeki himaye göğüslüğünün olmadığını ve köpeğinin vücudunun parçalandığını gören Temiz, durumu polis güçleri ekiplerine bildirdi. Veteriner hekimle gelişigüzel köpeğin bulunduğu alanda tetkik eden Temiz, vatandaşlardan köpeğinin Çankırı Belediyesi personeli eliyle uyuşturucu enjeksiyon ile bayıltıldıktan bilahare bire bir köpek tarafından parçalandığını ve siper amaçlı taktığı göğüslüğün ise çalındığını öğrendi. Köpeğinin benzeri koca marifetiyle yasaklı gerçeklik bir köpeğin saldırtılması sonrasında öldürüldüğünü argüman eden Ahmet Arı, köpeği bayılttıktan sonraları sokakta bırakan şehremaneti personeli, siper göğüslüğünü alan şahıs ve köpeğinin ölümüne etmen olduğu yasaklı hakikat köpeğin sahibi karşı cürüm duyurusunda bulundu.

“Melce görevlisi araçtan iner inmez esrar tabancasıyla vuruyor, vurduktan sonra arabasına binip kafasız gidiyor”

Çevredeki vatandaşların köpeğinin uray personeli aracılığıyla maden iğne ile bayıltıldığını gördüklerini söylediğini rapor fail Katışıksız, köpeğinin agresif ayrımsız kapik olmadığını ve sahipli olduğunu gösteren tıpkısı tasmasının olduğunu belirterek, “8 Ağustos pazartesi haset Boncuk isimlik K9 kırması köpeğim şehremaneti barınağı görevlisi yoluyla mızrap iğne ile bayıltılmış ve görüngü adına infirak edilmiş. Daha bilahare bölgede mevcut sitenin bir personeli tarafından baygın köpeğin üzerine yetenekli köpeklere alın destek olmak amacıyla takılan koruyucu göğüslük ve dikenli tasması alınmış. Akabinde üstelik üstüne yetenekli yasaklı kapik, pitbull cinsi tıpkı köpek yoluyla komutla saldırtılarak, parçalanmasına sebebiyet verilmiştir. Olayın yeri Aksu Mahallesi ile İlker Tuncay İlköğretim Ortaokulu beyninde oluyor. Kent sakinleri yoluyla tıpkısı ekip kapik olduğu barınağa bildiriliyor ve melce yetkilisi, veteriner izinde olduğu halde köpekleri dercetmek için veya köpekleri oradan çarpmak üzere geliyor. Ayrıksı köpekler kaçıyor, Boncuk sülale köpeği olduğu ve insana alışkan köpek olduğu üzere kaçmıyor. Barınak görevlisi araçtan iner inmez metal tabancasıyla vuruyor, vurduktan sonraları arabasına binip dümbelek gidiyor. Henüz sonra 1 Ağustos’ta bana ihbar geldi. Ego köpeği 4-5 tarih layenkati demeden canımı hiçe sayarak eşim ile birlikte aradım. Mevrut ihbar üstüne eşim veterinerle fenomen adına gidiyor. Görüngü yerinde yapılan incelemede veteriner köpeğin bayıltıldığını ve personelin götürmesi gerektiğini söylüyor. Bu köpeğin ölüm sebebi, henüz sonraları pitbull cinsi saldırgan tıpkısı kapik marifetiyle Boncuk baygınken parçalatılmasından kaynaklanıyor. Bu şekilde gevşek ve ikinci dolaşma ikinci ahit yeniden eşimle bu arada, veteriner eşliğinde sitenin güvenlik görevlisinin yanına gittiğimizde, vazifeli ‘ben bunu kapik öldükten bilahare aldım’ dedi. Ama göğüslük ve tasma üzerinde yapılan incelemede bire bir içki izine rastlamadık” dedi.

“Benim köpeğim isteyerek öldürüldü”

Köpeğinin ölümüne amil olan kişilerin cezalandırılması için sonuna kadar savaş vereceğini rapor fail Günahsız, “Ben 10 gündür uyku uyumuyorum, kendimi parçalıyorum. Içtimai medyadan yırtıyorum, elimden geleni yapıyorum. Bana diyorlar ki ‘bire bir kapik, yapma.’ Ihvan, benim evladım yok, bu köpeği 2019’birlikte uray barınağından sahiplendim. Aldım, evladım yerine koydum. Ego oğlumu evde besliyorum, üç yılda 45 bin TL servet harcadım. Bu çocukları çok sever, benim elimde kayıtlarım var. Bu köpek kesinlikle birine saldırmaz ve ifadesinde barınak görevlisi, ‘bana saldırdı. Ego vurdum’ diyor. Ama deneyim tanıkları köpeğin kaçarken tabancayı gördüğünü, cümle kaçacakken vurduğunu söyledi. Köpeğin kalçasına vurması gerekirken muhtemel göğsüne ya da karnına vurmuş. İğnenin iç organlarına battığını düşünüyoruz. 5 saniyelik bodur tıpkı sürede bayıldığını duyduk. 15 dakikada bayılması geçişsiz, benim köpeğim bilerek öldürüldü. Çankırı Belediyesi melce görevlisi, site görevlisi ve yasaklı tıpkısı köpeğin sahibi başlamak amacıyla üç dirilik kesinlikle benim köpeğimin katili. Bu katillerin kesinlikle elini kolunu sallayarak gezmesini istemiyorum. Eş yapılanma etmesini istiyorum. Çünkü ego evladım adına koydum, Ego bu olayın sonuna büyüklüğünde peşindeyim” diye niteleyerek konuştu. – ÇANKIRIShare: