CHP’Lİ TORUN BİZE SALDIRARAK BECERİKSİZLİKLERİNİ GİZLEYEMEZLER

CHP Domestik Yönetimlerden Sorumlu Umumi Başkanı Yardımcısı Seyit Torun, Belediyelerimiz hiçbir türel teftişten çekinme etmez. Tüm belediyelerimiz şeffaftır. ‘Teröristlerin başmak numaralarına kadar biliyoruz’ deyip, saldırılara engel olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez dedi.

CHP’nin Büyükşehir Şehremaneti Başkanları Istimara Toplantısı, Ordu’birlikte düzenlendi. CHP Yerel Yönetimlerden Mesul Umumi Başkanı Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında, otelde yapılan toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Kilolu, İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmayan Büyükerşen, Kültürlü Büyükşehir Şehremini Tutku Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Ayar Albayrak katıldı.

Toplantının küşat konuşmasını fail CHP’li Torun, Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi Matbuat Nişane Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş’in ‘yıldırı örgütü üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanmasına ilişik konuştu. Belediyelerindeki işe alımların mevzuata uygun olduğunu tamlayan Torun, İktidar, gelişigüzel nev engeli çıkarıyor fakat belediyelerimiz cümle engelleri halkımızla alay malay aşıyor. Burada muvaffakiyetli olamadığını gören erk, şimdilerde birlikte baskının dozunu artırmış, artırmaya çalışmış görünüyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde şahit olduğumuz üzere tamamen alacak operasyonları ile belediye başkanımızı çiğnemek istiyorlar. İçişleri Bakanlığı’nda belediyelerimiz üzere hususi ünite kurulduğunu biliyoruz, talimatlı müfettişlerin üstelik gönderildiğini biliyoruz. Daha Çok Sayıştay, İçişleri Bakanlığı, müfettişler amelî öge kabil oldular. Şurası alelhusus iktidara afişe etmek istiyoruz; sizin korkutma çabalarınız dahi değer suikastlarınız dahi bize katiyen sökmez. Bizde korkup, sinecek belediye reisi dahi sizin takanak oyununuza yenilecek şehremaneti başkanımız dahi asla yoktur dedi.

‘SOMUT SUÇ İSPATI VARSA DERHAL GEREĞİ YAPILMALI’

Somut cürüm ispatı bahis konusu ise gereğinin yapılmasını de isteyen Torun, Adli sicil kağıtlarını veren Adalet Bakanlığı’dır, aynı kişinin işe girdikten sonra suç işleyip işlemediğini strateji edecek olanlar dahi İçişleri Bakanlığı’dır. Güvenlik soruşturmalarını yürüteç bile İçişleri Bakanlığı’dır. herhangi bir müteharrik hakkında somut suç ispatı varsa derhal gereği yapılmalıdır. Bunu mukaddema İstanbul’a, birçok belediyemize bile yaptınız amma tek molekül bulamadınız ve bulamayacaksınız. Nakız böyleyken iktidarın mesul olduğu işlemler üzerinden şehremaneti başkanlarımızı karalamaya çalışmak, gitmekte olan iktidarın acizliğinden ayrıksı bire bir husus değildir. ‘Teröristlerin ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz’ deyip, saldırılara engel olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez. Belediyelerimiz tek türel teftişten perva etmez, cümle belediyelerimiz şeffaftır. Ancak yıldırı örgütleri ile dal kola giren, FETÖ’yü besleyip büyüten PKK ile birlikte masaya oturan tıpkı iktidardan da matlup dersimiz yoktur diyerek konuştu.

‘ATATÜRK’ÜN SÖZLERİNDEN BU KADAR MI RAHATSIZ OLDUNUZ’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Bronz Soyer ile ilgilendiren eleştirilere dahi karşılık veren Torun, İzmir Büyükşehir Şehremini’mız, İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü sene dönümünde küçümseyici bire bir tebrik kartı töreni hazırladı. Bu coşkuya eş olamayanlar birlikte kutlamalara gölgelemek üzere ne yapacaklarını şaşırdı. Görüyoruz kim üzerinden kısaca aynı kamer geçmesine karşın acıları bibi geçmemiş. Başkanımız hakkında sudan sebeplerle 30 yıl esbak işlerden dünya 3 ayrı anket izni verdiler. Taharri Etmek istiyoruz; bu büyüklüğünde mı korkuyorsunuz Atatürk’ün sözlerinden bu kadar mı rahatsız oldunuz Benzeri sefer daha söylüyoruz; İngiliz zırhlısıyla ülkeden kaçanların yanındasınız bizim yerimiz ise milli mücadele saflarıdır. Ne yaparsanız yapın, hangi soruşturmayı açarsanız açın; başaramayacaksınız ve tek şehremaneti başkanımıza aynı santimetre vurdumduymaz hamle attıramayacaksınız dedi.

CHP’li Torun’un konuşmasının peşi sıra toplantı, basına sınırlı adına devam etti.Share: