CHP’li Engin Altay, TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeler esnasında MHP’li Feti Yıldız’la tartışarak sinirden deliye döndü

İnternet medyası ve içtimai medya ile ilişkin bakir yaptırımlar öngören Dezenformasyonla Savaş Yasası kanun teklifinin, TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri bitmeme ediyor.

“YOLSUZLUK VAR DİYEN KODESE”

Konuyla ilgilendiren CHP Kadro Başkanvekili Açık Deniz Altay, “Tayyip Bey’in üç dönüş geçmiş söylediğini şöyle okuyalım: ‘Yolsuzlukların konuşulmadığı, rüşvetin konuşulmadığı, yoksulluğun Allah’ın izniyle konuşulmayacağı tıpkısı Türkiye’yi tığ hallederiz, bunu biz yaparız, şu dakika bakımından onun hazırlığı içindeyiz.’ Bu kanun, işte, o tedarik bu yasa, bu yasa o. Ve İletişim Başkanı üstelik önce tebriğini yayınlamış, hayırlara çevirici olsun inşallah. Dezenformasyon bülteni, bak, bak, bak; cambaza bak. Demin, buraya madde konu dezenformasyonları yazmış. Şimdi bu kanun çıkacak, Fahrettin Altun her hafta hakeza benzeri bülten yayınlayacak ve savcılar bu bülteni ferman akseptans edip; yazıklar olsun anca savcılara da, yokluk var diyen kodese, idrak var diyen kodese, usulsüzlük var diyen kodese, böyle tıpkısı düzene de yazıklar olsun.”

“YOLSUZLUKLA BİZİ BAŞ BAŞA GETİREMEZSİNİZ”

Altay sözlerinin devamında, bu yasaya alın TBMM İçtüzüğü’nün kendilerine verdiği hep hakları kullanacaklarını söyledi. MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve İstanbul Saylav Feti Kader, “Yapıyorsunuz zaten yapıyorsunuz” diye seslendi. Altay ise “Henüz yapacağız, iptila ika sen” dedi.

KARŞILIKLI ATIŞTILAR

Altay ile Baht arasında kopça atışmalar oldu. Altay, “Yolsuzlukların örtbas edilmesi senin hangi işine geliyor onu birlikte anlamış değilim” dedi. Feti Felek ise “Bizim işimize gelmez. Sizin işinize sağlık” karşılığını verdi. Altay’ın “Sözümü kesme, otur namına” sözleri karşısında Yıldız, “Uslu ol benimle konuşurken” dedi.

ADETA ÇİLEDEN ÇIKTI

Altay ise “Sen terbiyesizsin. Hangi dedim dahi ‘terbiyeli ol’ diyorsun bana. Baskısız kayırıcı” diye niteleyerek adeta çileden bundan sonra. Feti Felek’ın “Usulsüzlük… Bizim dünyamızda yok öyle bire bir husus” sözlerine Engin Altay “Istişare. Destek oluyorsun” dedi. Şans ise “Yolsuzlukla bizi müşterek getiremezsiniz” karşılığını verdi. Altay ise “Gelme o ahit” dedi.

Share: