CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: “Akp’lilerin Çırpınışına Bakılacak Olursa Haddinden Fazla Eli Nimetli Tıpkı Kampa Ocak Sahipliği Yaptığımız İçin Çokça Mutluyuz”

CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, CHP TBMM grubunun hafta sonu İzmir’de düzenlediği faaliyet ve kıymetlendirme toplantısı ile ilgilendiren ” Türkiye’de gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, tamam olamaz bahanelerle mazeret bulmaya müteharrik AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları beyninde korku yaratan, çokça artağan benzeri kampa ocak sahipliği yaptığımız amacıyla haddinden fazla mutluyuz. AKP’lileri bile anlıyoruz gerçekte. Epey engellemelerine, bunca alacak ahali çabalarına karşın, uray başkanlarımızın İzmir için, halka hizmet için yapılan projeleri bir bir hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar” dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, İzmir İkinci Seçim Bölgesi’ndeki saha çalışmaları kapsamında Bayraklı’üstelik; Bayraklı Şehremini Başkumandan Sandalet, CHP mülk ve kaymakamlık yöneticileri ile birlikte esnafı mülakat etti, vatandaşları dinledi.

Ardından partililerle bir kıymetlendirme toplantısı özne Yücel, “Birileri çalkantılı söylemlerle, alacak avam çabalarıyla konuşa dursun. Biz sahadan hiç ayrılmadık ayrılmıyoruz. Belirlenmiş adreslere süsleyici ziyaretler değil, vatandaşın en alçak olduğu, iktisadi krizin arz gösterişli hissedildiği yerlerde ağrı dinliyor, tılsım olmaya çalışıyoruz. AKP’li yöneticilerin az buçuk cesareti varsa buyursunlar. Vatandaşın üstelik kendilerine bire bir çift sözü olacak” dedi.

“HALKIN İKTİDARININ BAŞLAYACAĞI SEÇİM GÜNÜNÜ İPLE ÇEKİYORLAR”

Yücel; Diyarbakır, Konya, Rize, Isparta ve Bayraklı’da tüm yurttaşların dertlerinin aynı olduğunu belirtirken, şöyle konuştu:

“Vatandaş çıktı derdini anlatmaktan usangın, yorulmuş. Geçinemiyoruz, yetiremiyoruz, yarınımızı göremiyoruz diye niteleyerek sayha kıymetiharbiye halde. Bayraklı esnafı de ‘sabrederek, şükrederek bugüne kadar geldik amma bundan sonra evet kendimiz kepenk kapatacağız evet birlikte elhak batacağız’ diyor. Yurttaş peynir alamıyor, zorlukla kaynattığı yemeğin içine birkaç birlikte olsa deri koyamıyor. Okullar açılmış insanlar çocuklarına defter, soy alamıyor. Amma birileri çıkıp ‘Türkiye şu kadar büyüdü, pahalılık düşecek, Avrupa Amerika battı tığ iyiyiz’ kabil, insanlarla dolma geçercesine, akıllarımızla alay edercesine diskur atıyor. Kendileri çorlu, boğuk ve kızgın vatandaşlarımızın yanına gidemediği, hallerini sormadıkları için, kendi söyledikleri yalanlara herkesin inandığını düşünüyor olabilirler. Ama biz her gün değişik bire bir ilçede, sürekli halkımızla iç içeyiz. İzmir’bile bu yalanlara mümin, boş laflara kulak asan ayrımsız can da görmedik. Ama şurası çokça kesin tıpkısı biçimde söylüyorum kim; halkımız artık basiretsiz, bölüt sırtını dönmüş, özlük saltanatı süresince erk sarhoşluğu yaşayanların, yani yegâne herif ve AKP iktidarının sonuç bulacağına candan kani. İzmirliler dahi ulus iktidarının sunduğu çözümlere, memlekette adaletin ve eşitliğin sağlanacağına, vergilerin saraya ve yandaşa değil birlikte vatandaşa harcanacağına inanmış, sultanlık ve tutumsuzluk iktidarının sona ereceği, halkın iktidarının başlayacağı intihap gününü iple çekiyor.”

“AKP’LİLERİN ÇIRPINIŞINA BAKILACAK OLURSA İZMİR KAMPI ÇOK BAŞARILI GEÇMİŞ”

Partisinin hafta sonu Seferihisar’üstelik yapılan kampını ve AKP’lilerin eleştirilerini da değerlendiren Yücel, şunları söyledi:

“2 günce bu çalışmalara melfuf adına umumi başkanımızın katılımlarıyla gerçekleştirilen, İzmir büyükşehir belediyemizin baştan İzmir’e kazandırdığı Avrupa ödülü töreni, Gaziemir’üstelik gerçekleştirilen kentsel inkılap ana atma töreni ve İz Dönüşüm Atık Çokluk ve Ayrıştırma Tesisinin açılışı birlikte eklenince, oldukça okkalı ve curcunalı getiren tıpkısı İzmir programı gerçekleştirdik. İzmir kampı, CHP’nin muhalefette yaptığı sonuç mebus kampıydı. Genel başkanımızın verdiği mesajlar, mecbur toplantılarda belirlenen sefer haritaları ve yapılan değerlendirmelerin tümü, iktidarımıza giden yolda ve iktidarımızda yapılacak çalışmalarla ilgiliydi. Türkiye’da gündemi belirleyen partimizin İzmir çalışmalarına, peki olamaz bahanelerle vesile bulmaya müteharrik AKP’lilerin çırpınışlarına bakılacak olursa, saray iktidarı mensupları arasında tevakki etmek mucit, çokça mübarek bir kampa ocak sahipliği yaptığımız üzere çok mutluyuz. AKP’lileri da anlıyoruz haddizatında. Epey engellemelerine, çok takanak halk çabalarına rağmen, uray başkanlarımızın İzmir için, bölüt bakım için yapılan projeleri bir bir hayata geçirmelerinin endişesini yaşıyorlar. Kendilerinin ülkeyi soktukları buhran ve yokluğa karşın, CHP’li belediyelerin bakım üretmesinin şaşkınlığı içindeler. Onları hem şaşırtmaya hem birlikte korkutmaya devam edeceğimizden on paralık şüphe duymasınlar. Ülkemizde, millet iktidarının gelişi ve Saray iktidarının gidişi üzere umutları tazeleyen ve güçlendiren İzmir çalışmalarının başarıyla tamamlanmasının gururunu yaşıyoruz. İnşallah, önümüzdeki yıl iktidarımızda yapılacak evvel mebus kampına üstelik karı sahipliği yaparız.”

BAŞKOMUTAN SANDAL: EL ELE, BRANŞ KOLA GİRME ZAMANI…

Bayraklı Belediye Başkanı Sandal ise şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimizden bu yana site kimliğini ve belediyedeki kurumsal yapımızı sağlamlaştırmak amacıyla var gücümüzle çalıştık. Umum kurumlarla eğlenceli, toprak ve kaza yönetimiyle koordineli çalışmalar yürüttük. Zat ayakları üstünde durabilen, borçsuz ve elan çağcıl benzeri Bayraklı’yı bütün birlikte gerçekleştirmek istiyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Bayraklı’nın tarihî mirasına dahi sahip çıkarak, kentsel dönüşümde Bayraklı’nın tamamını baştan planladık. Kültürden sanata, sağlıktan spora rastgele alanda halkımıza bakım üretiyoruz. Yarınlara daha güzel benzeri Bayraklı bırakacağız. Bundan Sonra umum ele dal kolalama sefer volta zamanı. Bayraklı CHP’nin kalesidir, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda bize düşen bile görevimizi arz bol şekilde yapmaktır. Tığ rastgele güzeşte ahit büyüyen, zinde tıpkı aileyiz. Gelişigüzel çalışacağız ve kazanacağız.”

Share: