Cet evine zorunlu bölüm

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Küsurat hayat maliyetleri dünya çapında henüz aşkın insanı eş büyüklerinin evine kalın kafalı dönmeye zorluyor. Değişik tümce içinse eksilmek imkansız ayla geldi.

Konuşu zorluklarla uğraş edenler hemen çoluk çocuk de değil. Pandemi ve elektrikten besin ve doğalgaza büyüklüğünde her alanda yükselen fiyatlar rekor sayıda insanı zor durumda bıraktı. 40 ve 50 yaşlarındaki insanlar dahi ebeveynlerinin evlerine kaçmak zorunda kaldı.

Bloomberg International’ın haberine bakarak akıbet yapılan ayrımsız araştırmada 1971 ve 2021 yılları beyninde haddinden fazla kuşaklı hanelerde canlı Amerikalıların iki kattan fazla arttığı görülüyor. Araştırı şirketi Pew Research’ün gerçekleştirdiği soruşturma çalışmasında Amerikan nüfusunun %18’inin şapadanak fazla kuşaktan bireylerin yaşadığı hanelerde eğleşme ettiği ve bu oranın elan pik etme eğilimi göstermediği görüldü.

bahis konusu aileler beyninde ebeveynleriyle alay malay etkili ebeveynlerin yarısından fazlası ailelerine mali yardımda bulunuyor, yüzde %30’u ise kira veya mortgage üzere tek özdek ödemediklerini belirtiyor. Credit Katışık’nın eş tıpkısı sormaca araştırmasına bakarak 18 ila 25 yaşları arasındaki insanların %29’unun ebeveynleriyle veya akrabalarıyla tıpkı evi paylaşıyor ve bu durumu detaylı vadeli gayrimenkul çözümü namına görüyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre uzmanlar, insanların alelumum metrukiyet veya işsiz kalma üzere beklenmeyen tıpkı olayla karşılaştıklarında ebeveynlerinin yanına hoşgörüsüz kan dolaşımı eğiliminde olduklarını söylüyor. Fakat gâh bireylerse tıpkı sülale satın ahzetmek veya evlendiklerinde ya dahi bala sahibi olduklarında daha büyük bir eve yerleşmek için mal biriktirebilmek için bu yöntemi tercih ediyor. Mütezayit basamak maliyeti ile birlikte bu mesafe dönme bir nice sevimli üzere beklenenden daha uzun sürebilir.

İngiltere merkezli Kamu Politikaları Araştırmaları Enstitüsü Ekonomisti Shreya Nanda, “Pandemi, her yaştan savunmasız insanların mali durumuna beis verdi. söz konusu düzlem, işlevsiz bir göz piyasası ve artan hayat maliyetine fut uyduramayan ücretlerle birleştiğinde, birçok insanın illet tekrar ailesiyle gelişigüzel yaşaması gerektiği açıklanıyor” ifadelerine düz verdi.

ABD merkezli Charleston Üniversitesi’nden Jenna Abetz ABD’deki haddinden fazla kuşaklı hanehalkları üzerine tetkikat yapıyor. Abetz’e göre, 20’li ve 30’lu yaşların başındaki insanlar, ebeveynleriyle yaşayan insanların yeryüzü nazik demografisini oluşturuyor. Bu kişilerden bazıları ise evlerinden tek ayrılmamış. Akademisyen ayrıca henüz yaşlı bireylerin de iktisadi baskılarıyla başa geçmek ve buğulu ebeveynlerin bakımına arkalamak amacıyla yuvaya anlayışsız dönebildiğini belirtiyor.

Aile evine devir çabucak BENDE’ye ait tıpkı olgu değil. İngiltere Ulusal İstatistik Bürosu verilerine göre ülkede geçen sene 20 ve 34 yaşları arasındaki 3,6 milyon kayırıcı ebeveynleriyle gelişigüzel yaşıyordu. 20 sene geçmiş ise bu suret vakit kaybetmeden 1,1 milyon civarındaydı. Avrupa Birliği’nin sayımlama ofisi Eurostat verilerine bakarak Portekiz’de ocak evinden ayrılanların gözyaşı ortalaması 2020’dahi 30’ken devrisi yıl 34’e yükseldi. İsveç ve Belçika da dahil başlamak amacıyla diğer Avrupa ülkelerinde da artışlar gördü.

Emlak fiyatlarını zenginler yükseltiyor

 

Taşınmazlar yatırımcılarını vahim aritmetik

 

İngiltere’birlikte ocak fiyatları tarihi zirvesinde

 

Share: