Çanakkale yerli haberi | Ezine Meslek Faziletkâr Okulu’nda ilk ders Altınok’tan

– Ezine Iz Faziletkâr Okulu’nda evvel öğüt Altınok’tan

ÇANAKKALE – Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Iz Efdal Okulu’nda yetişek yılının geçmiş dersini Ezine Azık İhtisas Birleştirme Uran Bölgesi Müdürü Alper Altınok verdi.

Ezine Meslek Efdal Okulu’nda planlı programda kullanılmamış başlayan öğrencilere Ezine Besin İhtisas Tevhit Endüstri Bölgesi tanıtıldı. Ezine OSB’da kurulacak olan fabrikalar ve yapılacak olan üretim ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

Programın açım konuşmasını Ezine Patika Faziletkâr Okulu Müdürü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu gerçekleştirdi.

Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, okula yıpranmamış başlayan öğrencilere müjdeli duyum verdi. Erenoğlu, “Özellikle bizim tematik Iz Erdemli Okulu çıktı Ezine Çığır Faziletkâr Okulu, Ezine Gıda İhtisas Kombinasyon Endüstri Bölgesi Patika Faziletkâr Okulu dönüşüyor. Bu YÖK gündeminde. Faziletkâr Tedrisat Müesses bunu onayladığı anda sizler bundan sonra İhtisas Yüksek Çığır Okulu mezunu olacaksınız. Plan programlarınızı orada yapacak şekilde hareket başı eğitimlerinizi orada algı şekilde elan önemlisi kendinizi orada ispatlarsanız şirketlere kabul ettirirseniz istihdam olacaksınız orada ve çalışacaksınız. Gerçekten dahi maddesel karşılığı olan miktarlara.” dedi.

OSB’dahi işlenen mahsulat değer kazanacak

Daha sonradan Ezine Azık İhtisas Tevhit Sanayi Bölgesi Müdürü Alper Altınok, OSB hakkında aynı müzakere gerçekleştirdi.

Ezine Azık İhtisas Organize Endüstri Bölgesi Müdürü Alper Altınok, “Çanakkale Lehçe namına hem tarımda hem hayvancılıkta sakil anlamda koca tıpkı mıntıka. Yüzlerce ürünümüz var. Bu büyüklüğünde ürünümüzün olmasına karşın markalaşma anlamında eksiklerimiz var. Ezine peyniri ile adlı. Ezine peynirimiz bilcümle Türkiye’üstelik tanılıyor. Amma bunun altını doldurup henüz fazla ihraç edebilmek bu ürünü elan markalaşmış şekilde satabilmek üstüne eksiklerimiz var. Cümle bu noktada Ezine Gıda İhtisas Kombinasyon Uran Bölgemiz bildirme büyük ihtiyacımız olan envestisman. Tıpkı şekilde domatesi ile adlı aynı site Çanakkale. Ama maalesef tarlada çıktığı karşılık ile Çanakkale’den dışarıya çıkıyor. Yani 1 liralık ise domates 1 liraya gidiyor buradan. Tığ bunu işleyemiyoruz. Bu güne kadar eklenmiş değer katamıyorduk. İşte bu kombinasyon endüstri bölgesi ve sizler ile gelişigüzel burada munzam kızıl bir nişane oluşturmaya başlayacağız. Benzeri salça adına veya sos adına işlenmesi 1’e 5 veya 1’e 10 dünyalık kazandıracaktır. Bu üstelik Çanakkale’nin gelişmesine açar olacak.” dedi.

Ezine MYO’nda Yetkinlik merkezi kuruyoruz

Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Alper Altınok, OSB Darülfünun hisse senedi birliğine değindi.

Altınok, “Üniversitemiz ile gelişigüzel sakil iş birliği içerisindeyiz. Çokça daha aşkın hareket fethetmek istiyoruz. İlk kombinasyon sanayi bölgesi kurulurken Cenup Marmara Kalkınma Ajansıyla tıpkı laboratuvar kazandırdık. Bunu elan ilerletip akredite haline anlatmak istiyoruz. Onun haricinde şu anda yürüttüğümüz ayrımsız projemiz var. Buradaki organik atıkların değerlendirilip matbu haline getirip çiftçilerimize akıllıca fiyatlı verilmesi kabil. Bu kalem projelerimiz olacak. Yetkinlik merkezimiz var. Projelendirmesi ağız ağıza projeleri bitti. İnşallah mali anlamda de şartları oluşturmaya çalışıyoruz. Bodur zamanda onu dahi yapacağız.” şeklinde konuştu.

Darülfünun OSB aksiyon başı eğitimler gerçekleştirecek

Ezine Gıda İhtisas Tevhit Sanayi Bölgesi Müdürü Alper Altınok, OSB’nin öğrencilere çokça müfit olacağını vurguladı.

Ezine Gıda İhtisas Birleştirme Sanayi Bölgesi Müdürü Alper Altınok, “Türkiye süfli istihsal ekonomisine geçti. Ağır Sıklet yatırımlar yapıyor. Buradaki en haddinden fazla yarım yamalak olanda açıklık eleman. Bizde meslek faziletli okullarımızla burada çalışmalarımızla bu açığı kapatmaya çalışacağız. Hocam bahsetti. Organize Uran Bölgesi kendisine burada çığır erdemli okulunu Ezine Besin İhtisas Kombinasyon Endüstri Meslek Faziletkâr okuluna çevirip hisse senedi başı eğitimler ile gelişigüzel inşallah sizlere aksiyon fırsatı sağlayacağız. Çanakkale ürün kapasitesi olarak haddinden fazla domuzuna benzeri saha. Mesleğiniz ile müntesip çok gelişim yapabileceğiniz benzeri kayran. İnşallah derslerinizi de ferah çalışıp başarıyla bitirirsiniz. 2 sene içeresinde biz yüzde 50 ile üretime başlarız. Kestirmece 3 bin emanet üstelik burada aksiyon sahibi ergin tamam.” dedi.

Konuşmaların arkası sıra OSB Bölge Müdürü Alper Altınok öğrencilerin sorularını yanıtladı. Sonuç olarak Ezine Iz Efdal Okulu Müdürü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Alper Altınok’a hatırat seramiği arz etti.

Share: