Büyükşehir Dursunbey ‘de 50 Salça makinası dağıttı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Dursunbey’da Kırsal mahallelere tahsis edilmek amacıyla Salça Makinaları dağıtımı töreni yaptı.

Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmaz’ın söz verdiği Salça Makinaları Dursunbey Rustik Mahalle Muhtarlarına teslim edildi.

Törene Dursunbey Kaymakamı Ramazan Teke, Dursunbey Şehremini Ramazan Bahçavan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Ofis Başkanı Serkan Akça, Dursunbey Ekincilik Odası Başkanı Hüseyin Bulut ve Muhtarlar katıldı.

Törende bire bir konuşma yapan Dursunbey Belediye Reisi Ramazan Bahçavan “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın çiftçilerimize sözünü verdiği salça makinelerinin dağıtımına, gerçekleştirdiğimiz törenle başladık. İlk etapta 50 mahallemize yardım ettiğimiz salça makineleri, muhtarlarımıza tasdik edildi. Bu açacak ile intihap döneminde vermiş olduğu sözü tutan Büyükşehir Uray Başkanımız Yücel Yılmaz’a teşekkürname ediyorum. Üretilen domateslerden mülhak değeri efdal salçalar çıkaracak olan çiftçilerimize körpe olsun” dedi.

Salça Makinası tevzi töreninde küçümseme düz Balıkesir Büyükşehir Uray Başkan vekili Mehmet Birol Delice “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan koronavirus süreci sonucunda bozulan Dünya Ekonomi düzeninin olumsuz etkilerini en birkaç biçimde ülkemizi etkileyebilmesi amacıyla sıkça Ekonomide yıpranmamış ayrımsız Türkiye Modelinden bahsediyor. Israrla “Üretim” diyor ve üreticilerimize destek veriyor. Üreteceğiz ve ürettiğimiz özellikle yurtdışına satacağız. Hepimizin hedefi bu olmalı: “Istihsal ve İhracat”… Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Yücel Yılmaz’ın ortaya koyduğu Basiret gereği Büyükşehir Belediyemiz sanayiden tarıma, hayvancılığa gelişigüzel alandaki üreticilerimizi destekliyor. Ortaya Koymak sizden, Bindi bizden. Yeter ki siz üretin. Çünkü şehrimizin, ülkemizin üretime ihtiyacı var. Ürettiklerimizi ekonomiye henüz altın bire bir biçimde ekonomiye katabilmeniz üzere biz dahi sizi desteklemeye devam edeceğiz. Dağıtımını yaptığımız Salça Makinaları ile domatesi tarladan harcamak namına onu salçaya dönüştürerek daha aşkın idrak elde etme imkanı olacak. Bu makinalar ile tarhana çorbası gibi başkaca ürünleri dahi üretebileceksiniz. İlimize kılıklı olsun, Tanrı hepinize artağan ve artağan alacak kader etsin. Allah hepinizin kaş ve yardımcısı olsun” dedi. – BALIKESİR

Share: