Bursa spor: 1. Mudanya Körfezi Açık Deniz Yüzme Maratonu başarı ile tamamlandı

1. Mudanya Körfezi 12 kilometre Engin Yüzme Maratonu sükse ile tamamlandı. Sporcular yaklaşık 7 saat Marmara Deniz’inde kulaç attı.

Yüzme sporunu serbest kitlelere takdim etmek ve sevdirmeyi amaçlayan Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü’ne bağlı 3 sporcu Gemlik Kapaklı’dan denize girerek 12 kilometrelik Mudanya Körfezi’ni muvaffakiyet ile yüzdü. Yüzücülerden Vural Tandoğan 6 saat 52 zaman 13 saniyede, Eksiksizlik Dinçkal 7 saat 29 saniyede, Önder Halis ise 7 saat 3 zaman 28 saniyede maratonu tamamladı. Kulübe sınırlı sporcular elan ilk İstanbul, Çanakkale boğazlarının yanı sıra, Meis-Seki, Alanya maratonlarında kulaç attı. 2018 ile 2022 yılları arasında tam dört kere İstanbul Büyükçekmece Körfezi’nde 5 bin metre mesafeli resmi yarış tertip fail Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü, 2021’da İskenderun Körfezi’nde 39 kilometrede sporcuları buluşturdu. Ayrı tertip bu yıl 22 Ekim’dahi gine düzenlenecek.

1.Mudanya Körfezi 12 kilometre Açık Deniz Yüzme Maratonu ile farkındalık kurmak isteyen pakt, Mudanya Körfezi ve ilçenin tanıtılmasını bile hedefliyor. Bu maratonun ilerleyen yıllarda uluslararası boyutta açık deniz yüzme maratonu parkuruna dönüştürmeyi planlayan pakt sporcuları, önümüzdeki günlerde birlikte Çanakkale Gökçeada’birlikte 27 kilometre, Hatay İskenderun’da ise 39 kilometre yüzecek. – BURSA

Share: