Burhaniye’de Şehremaneti İşçilerine rekor bindirim

Burhaniye ilçesinde, Şehremini Şanlı Kemal Deveciler, DİSK Genel-İş Sendikasıyla yaptığı görüşmeler böylecene bakir zamlı dolgun hareket sözleşmesini imzaladı. Eskimemiş ittifak çerçevesinde Burhaniye Belediyesinde etkin Müşareket İşçilerinin maaşı 7 bin 400 TL’ye yükseltildi.

Belediyede haftalık iş saati de 45 saatten 40 saate düşürüldü. Kadrolu işçilerin bildirme düşük maaşı ise 11 bin 650 TL oldu. Burhaniye Belediyesi ve DİSK’e kapalı Genel-İş Sendikası ortada yapılan şişman hizmet akdi sonrası Burhaniye Şehremini Yüksek Kemal Deveciler Şehremaneti personeliyle ayrımsız araya geldi. Salonda işçilerin ayakta alkışladığı Başkan Deveciler şunları söyledi, “Maaş ve toplumsal haklarınızda iyileştirmeler yaptık. Verdiğimiz mahiye zamların haricinde artık artırım fora etmek istedik, ancak imkanlar bu rakamlara kadar izin etti. Koltuklar geçicidir. Memlekete elimizden geldiği kadar hizmet ediyoruz. Tığ hizmetlerimizle hatırlanmak istiyoruz. Göreve geldiğimizden bu zamana kadar tek işçimizin aksiyon akdini fek etmedik. İnsanlara atlatmak yüklemek haddinden fazla ağırlık, ekmeği ahzetmek çok bayağı. Bize 4 bin kıta hareket başvurusu var. Daha fazla istihdam sağlamak amacıyla BUR-IŞARET şirketimizi kurduk. 150 gencimiz burada ekmeğini kazanıyor” dedi.

Sözleşme sonrasında yapılan zamların sayısal verilerine dahi düz veren Başbuğ Deveciler, “Personel EKMEK Meyan 2021 alınan aylık 3 bin 460 TL idi. Yaptığımız antant zaman itibariyle 7 bin 400 TL’ye çıkardık. Yani meyan başından bu yana %115 bindirim verdik. Personel AŞ’da müteharrik arkadaşların kadrolularla beyninde kim sunma büyük fark olan 45 saat mesaiyi dahi 40 saate düşürdük. Ana meçhul bindirim burada. Bindirim gitmek sadece %115 değil. Faaliyet saatleriyle %140 oranında bindirim alacaksınız. Kadrolular ise 6 bin 146 TL ikramiye ile gelişigüzel 7 bin 400 TL. mahiye alıyormuş. Şimdi yaptığımız zamla ve ikramiye ile bu arada 11 bin 650 TL takanak. Sunu faziletli heybet ise 15 bin 650 liraya çıkıyor. Balıkesir birlikte bizim üzerimizde aynı zam veren apayrı uray varsa alnından öperim” dedi.

Başbuğ Deveciler, “Biz kaynakları akliyeci kullanıp israfa bıraktırmıyoruz. Çalmaya üstelik asla cevaz etmiyoruz. Yılbaşına büyüklüğünde bu zamları alacaksınız. Yılbaşından sonradan enflasyona göre yeniden iyileştirme yapacağız. Sizlerin maaşlarını enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bu alacağınız ücretler hepinize ananızın doğru sütü kadar helal olsun” dedi. Başkan Deveciler serencam yerine işçilerden tıpkısı isteği olduğunu söyleyerek ” İşinize ekmeğinize topluluk çıkın. 3,5 yıldır beraberiz. Birlik Uray divan üyelerimizin başbuğ yardımcılarımız ve sizlerle pir hizmetlere imza attık. Hepinize mutlu günler diliyorum. Biz Burhaniye Belediyesi adına çok büyük tıpkısı aileyiz” dedi. – BALIKESİR

Share: