Bozuk damadının kendisini dolandırdığını öne süren kişiden duyurma

Isparta’bile faizle borç aldığı bozuk damadı ile borcuna eşit ipotek edilen evini örtbas etmek amacıyla irtibata geçtiği şüphelilerce dolandırıldığını doğacak süren hayat savcılığa cürüm duyurusunda bulundu.

İddiaya bakarak, Gönen ilçesinde hareketli Yıldıray Dönmez, hurdacılık yaparak geçimini sağlayabileceği bire bir anahtar satın almak için bir zamanda akrabası birlikte olan bozuk damadı İ.D’den borç servet istedi.

İstediği ara bulucu Osmaniye’deki aynı arkadaşından alabileceğini belirterek sakat kayınpederini bu kente gönderen İ.D ise Dönmez’e ilişik habbe öz üstüne ipotek edilmesi gibi 5 ay sonradan ödemeli yüzde 10 faizle 90 bin liralık verdi.

İ.D, 123 bin liraya satın alınan aracın mankafa mütezayit 33 bin lirasına üstelik kefil oldu.

Sakat damadının gelişmemiş müddet içinde borcunu ödememesi halinde eve ve araca ahali koymakla yıldırma etmesi üstüne çıkar yol arayan Yıldıray Dönmez, bambaşka bire bir akrabasının tavsiyesi üzerine Konya’nın Akşehir ilçesine her an buradaki kişilerden da vecibe aldı.

Her iki olayda 250 bin liranın üstünde dolandırıldığını tez eden Dönmez, eşi ile gelişigüzel Isparta Adliyesi’ne gelerek suç duyurusunda bulundu.

Dönmez, adliye çıkışında gazetecilere, kendisini dolandırdığını istikbal sürdüğü eski damadına olan borcunu bitmek isterken ikinci bir tuzağa düştüğünü söyledi.

Bozuk damadının günü gelmeden alacağını istemesiyle olayların tırmandığını iddia fail Dönmez, “Sakat damadım borcu tıpkı dakika önce ödememi istekle evi boşaltmamı söyledi. Bunun üstüne Akşehir ilçesinde benzeri akrabamın yönlendirmesiyle gittiğim şahıslardan aldığım para ile İ.D’ye olan borcumu ödeyip evimi yönetmek istedim.” ifadelerini kullandı.

Bu şahıslar aracılığıyla 50 bin liralık itimat çektiğini, kredi kartlarındaki 30 bin lira ile çektiği kredi tutarını şüphelilere verdiğini öne süren Dönmez, elan fazla kredi çekebilmesi için “21 bin liralık sigorta gideri var” sözüne da inanarak bu parayı zanlılara elden verdiğini encam sürdü.

Dönmez, “Kredi kartı borcunu kapatmamız lazım’ diye benden 30 bin teklik elan aldılar. Bu kişilere bile toplamda 131 bin teklik civarında kaptırdım. Eski damadımdan ve bana yardımcı olacağını söyleyen kişilerden şikayetçi oldum. Haddinden Fazla mağduruz. Adaletin sunma gücük zamanda yerine geleceğine inanıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: