Borç verdiği parayı isteyince hayatını kabusa çevirdiler! Seçme aktarılma ahiret yolculuğu korkusuyla burun buruna yaşıyor

3 çocuk babası Turan Aydemir, 2011 yılında halasının oğlu H.Y.’ye 150 bin teklik servet verdi. Parasının 47 bin lirasını icra yolu ile alabilen Aydemir, vurdumduymaz kalanını belgit olmadığı amacıyla alamadı. Gitgide görüngü husumete dönüştü ve Aydemir, 2015 yılında köyündeki evinde maskeli 6 kişinin saldırısına uğradı. Hastanelik olan Aydemir, tıpkı ay süren tedavisinin peşi sıra taburcu oldu. Görüngü daha bilahare yargıya taşındı ve ‘kasten öldürmeye girişim, hane dokunulmazlığı ve gözdağı’ suçlarından 3 kişiye 11 sene, 1 kişiye ise 6 yıl dam cezası verildi. Yargıtay kararı bu yıl içerisinde onaylarken, iddiaya göre güdük bir müddet cezaevinde yatan şahıslar boşaltma edildi. Yeniden akrabaları tarafından zılgıt edilen Aydemir’e polis koruması verildi.

“EVİME GİREN 6 MASKELİ KİŞİ TARAFINDAN DARBEDİLDİM”

İyilik yapmasına rağmen başına bunların geldiğini belirten Turan Aydemir, ahiret yolculuğu korkusuyla yaşadığını rapor etti. Aydemir, “2011’de H.Y.’ye 150 bin teklik mülk verdim. Bu temiz halamın oğlu evet. Parayı güvenerek senetsiz verdim. Zamanı gelince paramı dümbelek istedim. İnkar etti ve vermedi. Kendilerine ayrımsız dükkan aldılar. Ben iyi niyetimle o parayı senetsiz verdim. Yalnız 46 bin lirayı yürütme yolu ile kavrayışsız aldım. O bahis aramızda münazaa oluşturdu. 2015 yılında köyde odundan geldim ve evde uzandım. bir anda evin zarfında kimesne yokken nısfınnehar saatlerinde 6 maskeli emanet evime girdi. Konuşmalarından şahısları tanıdım. Bunlar bana vurmaya başladı. Ağırbaşlılık sopalar ile bana vurdular. Bunlar vurduktan sonradan beni geberik zannedip kaçtılar” dedi.

“ÖLÜMLE TEHDİT ETTİLER”

Namına saldıran 4 şüphelinin tayin edildiğini nâkil Aydemir, “Daha sonraları devletimiz bunları tayin etti. 1. Güç Ukubet Mahkemesi’nde 11 yıl ceza kararı verildi. Dosya Yargıtay’a gitti. Dosya geldi ve ukubet onaylandı, bu kişiler tutuklandı. H.Y. çarşıda beni yıldırma etti. ‘Şikayeti almazsan seni bu misil kökünden hallederiz, sen yaşadığına şükret’ dedi. Ben savcılığa gittim ve söyledim. İnfaz kurumuna gittim, ‘Bu canileri salmışsınız’ dedim. Aradan devir geçti, bu 3 şahısta yaklaşık 27 aktarılma cezaevinde yattı. 11 yıl düzlük aynı herif, 27 bölüm içeride yattı. Ben henüz bütün iyileşmedim. Gözümde küçülme var. Yüzümde sabit izler bulunan ve psikolojim siftinlik. Bunlar beni ölmüş zannedip bıraktı. Öldürmeye teşebbüsten bahsediyorum. Haklarımın bunlardan alınmasını istiyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: