Boluspor’da tasavvur 3 benek

Boluspor Ustalık Direktörü Sait Karafırtınalar, Altınordu maçıyla ait yerine, “İçeride ayartmak ve izansız düştüğünde açılarak düdüklemek çok riskliydi. Bu hatayı bu hafta yaptık. Altınordu karşısında yapmayacağız” dedi.

Spor Kıç 1. Tabur ekiplerinden Boluspor, geçtiğimiz hafta kendi evinde oynadığı Gençlerbirliği karşılaşmasının ardından önümüzdeki hafta sonu oynayacağı Altınordu hazırlıklarına başladı. Lige Manisa FK karşısında galibiyetle başlayan kırmızı-beyazlı takım, ligin 2. haftasında önce mağlubiyetini evinde Gençlerbirliği karşısında aldı. Maharet Yönetmen Sait Karafırtınalar yönetiminde antrenmanlarını sürdüren al-beyazlı ekibin hedefi taraftarının uğrunda sahadan 3 puanla terk etmek.

“Elan götürümlü olmamız gerekiyor”

Boluspor Beceri Direktörü Sait Karafırtınalar, gür bire bir karşılaşma olacağını belirterek, “Altınordu maçı için kilolu aynı hazırlığımız var. Oynadığımız Gençlerbirliği, Altınordu takımıyla öz evinde 3-3 berabere kaldı. Yeryüzü bir iki onlar büyüklüğünde aheste ve koşan benzeri takımla oynayacağız. Daha sabırlı olmamız gerekiyor. Bu oynanan 9 maçta 4 tanesini deplasman takımı nail. 4 tanesi berabere bitmiş. 1’ini aile sahibi topluluk 90+7’da nail. Bunu, savaş eden, sabırla bekleyen takımlar bundan sonra ödüllendiriliyor kadar idrak etmek lazım. Ama bu evvel 5 hafta amacıyla meri. Takımlar oturduğunda haddinden fazla daha değişik skorlar çıkacaktır. İçeride iğfal etmek ve anlayışsız düştüğünde açılarak düdüklemek çok riskliydi. Bu hatayı bu hafta yaptık. Altınordu karşısında yapmayacağız. Kategorik önlemlerimizi alacağız. İyi ayrımsız maç olacak. Güzeşte haftayı telafi edeceğiz” dedi.

“Cezai muamele uygulanacak”

Ligin evvel iki haftasında oyuncularının al kartla baziçe dışı kalmasını değerlendiren Karafırtınalar, “Sadece oyunculara telkinde bulunabiliriz. Ayrımsız tanesi vaziyet icabı görülen ama başka ağız ağıza sorumsuzlukla müntesip. Onunla ilgilendiren kulübün yaptırımı neyse cezai muamele kesinlikle uygulanacaktır. artık özne oyuncular amacıyla üstelik aynı özdek bitmeme edecek. Temennimiz bire bir elan olmaması. Dümdüz tıpkı husus değildi. Kestirmece 60 dakika 10 emanet oynadık. daha çok inşallah imkânsız” ifadelerini kullandı. – BOLUShare: