Boluspor, Gençlerbirliği maçına odaklandı

Spor Makat 1. Grup takımlarından Boluspor, Gençlerbirliği maçı hazırlıklarını sürdürüyor.

Manisa FK karşılaşmasından 3 puanla döndükten sonra bir dönme müsaade yapan topluluk, Karaçayır Mahallesi’ndeki tesislerde günde bir tane antrenman yaparak pik hazırlanıyor.

Bolu ekibi, 19 Ağustos’ta sahasında oynayacağı Gençlerbirliği maçından galip ayrılabilmek amacıyla maharet ve taktik ağırlıklı antrenmanlar yapıyor.

Teknik yönetmen Sait Karafırtınalar, gazetecilere yaptığı açıklamada, baskı benzeri deplasman olan Manisa FK karşılaşmasından galip ayrılmayı başardıklarını söyledi.

Karafırtınalar, maçın mufassal bir kısmında 10 sevimli olmalarına rağmen 3 puanla dönmeyi bildiklerini belirterek, “Bu maçla ilişkin analizimizi de yaptık ve önümüzdeki Gençlerbirliği maçı üzere hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Ligin önceki haftasında rastgele iki topluluk için dahi print maçtı. Ayrımsız dahi orada bati ve 40 mertebe bire bir sıcaklıkta oynanan maç, durumu bizim açımızdan elan bile zorlaştırdı. Ancak oyunu kontrolde tuttuğumuzu düşünüyorum.” diyerek konuştu.

Gençlerbirliği karşılaşmasına değinen Karafırtınalar, “Bizim üzere yumruk ayrımsız karşılaşma olacak, süssüz kaçınan. Ligin kıpırdak ve taze takımlarından biriyle oynayacağız. Bizim ona bakarak üstelik planlarımız var. İnşallah orada üstelik kazanıp yolumuza aylamak istiyoruz.” dedi.

Ligin önceki haftasındaki umumi durum hakkında değerlendirmede mevcut Karafırtınalar, “Genel yerine tek takımın tekmil hazır olmadığını gördüm, hem fiziki hem da takım oyunu anlamında. İlerleyen haftalarda milli takım arasına büyüklüğünde bu cins inişler çıkışlar gelişigüzel ant görülecek. Bizde dahi katiyen olacak. Niteliksiz olamaz amma oturduktan sonraları birlikte çokça nitelikli esame var bu sene ligde. Haddinden Fazla okkalı envestisman fail takımlar var. Tığ bile bunlardan biriyiz. İlerleyen haftalarda henüz ongun oyun ve skorlar olacaktır.” ifadelerini kullandı.Share: