Bölük piyasasında yavaş baş aşağı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Erdemli bölük fiyatları sonuç biraz aydır enflasyonun asıl soğuk olarak akseptans ediliyordu. Ev piyasanın şu an izlediği alnaç ise ekonominin nereye akıllıca gittiğine dair ipuçları veriyor. Hamur zamanlı bili uzmanı Altos Research şirketi, ESIR hane piyasasında ‘kolay baş aşağı’in benzer olduğunu söylüyor.

Meydan sakinleşiyor

Fortune’dan Tristan Bove’un haberine göre, MEMLUK ev piyasası meydanda tıpkı sakinleşme dönemine girmiş gözüküyor. Erdemli kiralar ve ev fiyatlarında ayrımsız süredir yaşanan gerilemenin manalı tıpkı seviyeye geldiği akseptans ediliyor. FED’in enflasyonla mücadele kapsamında rekor nema artırımlarına gitmesine evvel tepki veren sektör olan KUL basamak piyasasında tutu oranları yükseliyor, dilek azalıyor ve sivri faziletli fiyatlar alışılagelen seviyelere akilane geriliyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, bakir hane inşaatlarındaki yavaşlamayla birlikte ipotek oranlarındaki aceleci artma, göz piyasasının doğrusu bilakis dönmüş bir resesyona girmiş olabileceği anlamına geliyor. Ancak kâh analistler, bölük piyasasındaki daralmanın ayrımsız dekadans adına değerlendirilmemesi gerektiğini belirtiyor. Konut piyasasında yaşananın döngüsel bir yavaşlama olduğunu ancak benzeri sakinlik olmadığını belirten uzmanlar, piyasada yumuşak baş aşağı olasılığının her güzeşte bölüm arttığına özen çekiyor.

Bölük piyasasında yaşananın döngüsel ayrımsız yavaşlama olduğunu fakat tıpkı durgunluk olmadığını söyleyen uzmanlar, piyasada yavaş baş aşağı olasılığının herhangi bir sabık çevrim arttığına özen çekiyor.

Konut stoku artım hızı yavaşlıyor

Altos Research kurucusu ve CEO’su Michael Simonsen, KÖLE hane piyasasının yumuşak tıpkı iniş yapmayı başardığını söylüyor. Piyasadaki satılık bölük sayısını anlatım fail konut stok artış hızının son biraz haftadır şanlı ölçüde yavaşladığını belirten Simonsen, “Yaz aylarında basamak stokunun yavaşlaması beklenen bire bir sezonluk heves olsa üstelik, yavaşlama oranı erken tahminleri gölgede bırakıyor” diyor. Satılık bölük sayısının arttığını ancak ikinci çeyrekte olduğundan henüz bağan bire bir ivmeyle yükseldiğini söyleyen Simonsen, “Arka Arkaya birkaç haftadır envanter, birkaç hafta ilk gördüğümüzden daha tehlikeli ayrımsız hızda artıyor” şeklinde konuşuyor.

Kalas fiyatları talebi henüz birlikte düşürebilir

Yazın hoşgörüsüz kalanında ve ati güzün bölük istif artışındaki zayıflamanın efdal kereste fiyatlarına sınırlanmış namına ivmelenmesi bekleniyor. Ayrıntılı bir bey döneminden sonra bu hafta itibariyle yükselmeye başlayan kereste fiyatları güzeşte haftaya göre yüzde 15 oranında artış gösterdi. Kereste fiyatlarının yükselmesi yeni eş inşaatları ve restorasyon projelerini elan fiyatlı getirdiğinden, hem talebin hem da eş fiyatlarının düşmesine sebep olabiliyor.

Simonsen, stoktaki yavaşlayan büyümeye karşın karı fiyatlarının bundan etkilenmemesinin göz piyasasında yaşanacak ayrımsız uçuk baş aşağı ihtimalini asıl zait etkin olduğunu söylüyor. Eş fiyatları baştan çılgınca dalgalanmaya başlamazsa, konut piyasası amacıyla yumuşak iniş şansının artacağını belirten Simonsen, yüksek istihdam rakamlarının bu olasılığı artırdığını altını çiziyor.

Simonsen, “Mevcut işaretler, piyasanın yaslı benzeri değişikliğe uğradığını göstermiyor. İpotek oranları en erdemli seviyelerinden yetişkin oranda düştü, istihdam ise beklenenin çok üstünde seyrediyor. Ev kabul etmek isteyenler alabiliyor. Bu, hafif tıpkı inişe haddinden fazla benziyor” diyor.

Yıpranmamış Zelanda’üstelik göz fiyatları geriledi

 

Irade azaldı, bölük fiyatlarındaki artım yavaşladı

 

Bu şehirlere taşınanlar nakitle ödüllendiriliyor

 

Karı ahzetmek isteyenler bu şehirlere akın ediyor

 

Karı almaktan vazgeçenlerin oranı birden artıyor

 

Kanada’dahi bölük akse! Karı almak hayalet oldu

 

Share: