“Bolu Taharri Istirdat Gönüllüleri Eğitimi” projesinin protokolü imzalandı

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü aracılığıyla desteklenmeye adalet kazanan “Bolu Arama Istirdat Gönüllüleri Eğitimi” projesinin protokolü, Bolu Valiliği ile İnsan Hakları ve Bakım Derneği arasında imzalandı.

Valilikte düzenlenen törene, Ilbay Erkan Kılıç, İl Sivil Toplumla İlişkiler Bölüm Müdürü İslahattin Mülayim, Bolu İnsan Hakları ve Bakım Derneği Başkanı Fethi Sarımsakçı ve Umumi Heyet Üyesi Fatih Birey katıldı.

Vali Tığ, umulur afetlere karşı temas devir hazırlıklı olunması gerektiğini belirterek, “Çabuk ve enerjik tıpkı şekilde müdahale edebilmemiz, ekiplerimizi ve gönüllülerimizi sürekli eğiterek sivil topluluk kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde cereyan etmemiz sonuç rütbe makro.” ifadesini kullandı.

Proje kapsamında Bolu’da yaşanabilecek beklenir afetlere alın İnsan Hakları ve Bakım Derneğinin ilgilendiren kamu çekicilik/kuruluşlarla teşrikimesai ve koordinasyon içerisinde canlı, çabuk, donanımlı tıpkısı şekilde afetlere engelleme yeterliliğinin artırılması sağlanacak, toplumda kıran bilincinin yaygınlaştırılmasına yönelik eğitim bilimi faaliyetleri ile farkındalık çalışmaları düzenlenecek.

Share: