Bolu Dağı’nda sürücüler polisin uygulamasına takıldı

Bolu Dağı’nda sürücüler polisin uygulamasına takıldı

DÜZCE Düzce’birlikte, zorunluğu şita lastiği uygulamasının başlamasının peşi sıra trafik ekipleri D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişinde teftiş yaptı. Denge ve geçici taşıyan araçların lastiğini arama fail ekipler, sürücülere uyarılarda bulundu.

İl Inanma Müdürlüğü Toprak Gidiş Geliş Bölüm Müdürlüğü ekipleri, D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişinde denge ve sâri taşıyan ticari araçlar üstünde kış lastiği uygulaması yaptı. 1 Mesafe itibariyle başlayan pratikte, kış lastiğini takması mecburi olan denge ve yaya haiz araçları denetleyen ekipler, lastiklerde diş kalınlıklarının beraberinde korse işaretlerini üstelik kontrol etti. Avrupa ile Anadolu’yu birbirine bağlayan en büyük karayolu geçişi olan Bolu Dağı çıkışında yapılan pratikte, sürücülere şita lastiği broşürü veren ekipler, uyarılarda bulundu.

Kocaeli’den Karabük’e giden tırın sürücüsü Hasan Sevgi, uygulamanın yararlı olduğunu belirterek, “İnşallah Bolu Dağı’nı geçeceğim. Kar lastikleri haddinden fazla önemli. Yolda parçalanan lastikleri görüyoruz. Bunun üzere otantik, şümul sıfır lastikler elan mebzul tamam. Bende şita lastiğini taktım, her sene birlikte takıyoruz. Kışın emniyetli seyretmemizi sağlıyor” dedi.

Share: