Binbir emekle açtığı sahaf dükkanı onu üniversiteli yaptı

– Binbir emekle açtığı sahaf dükkanı darülfünun kazanmasına faktör oldu

BAYBURT – Okumaya acemi olan, kitaplarla çöz içe hararetli Ervah Korkulu, Bayburt’ta benzeri mebde imza atarak, sahaf dükkanı açmıştı. Sabık sene sahaf dükkanı açarak Bayburt’un pusula ve sahaf ihtiyacını karşılayan Ağır, 46 yaşında girdiği darülfünun sınavında kalburüstü adına hayalini kurduğu İnsan ve Cemiyet Bilimleri Fakültesi Gün Bölümü’nü kazandı. Tehlikeli, 19 Ilkgüz’bile başlayacak olan derslerle birlikte şu sıralar yeniden meslek sıralarında olmanın heyecanını yaşıyor.

Sahaf dükkanına gelen üniversitelilerin vesilesiyle üniversite okumaya karar verdi

Üniversite sınavına girmesinde, sonrasında ise sınavı kazanmasında açmış olduğu sahaf dükkanının çok nazik etkisi olduğuna özen calip Tehlikeli, dükkana gelen öğrencilerle kitap okuduklarını, çağ üstüne konuşmalar yaptıklarını, bu konuşmaların sonrasında bu fikrin ortaya çıktığını ve sınava hazırlanma sürecinin bu şekilde başladığını kaydetti.

27 sene sonra hayalini kurduğu bölüme yerleşti

Çağ Bölümü okumanın detaylı yıllardır hayalini kuran ve istediği bölüme yerleşen Okkalı, evvel tercihinin sıra olduğunu, Devir Bölümü’nün gelmemesi durumunda de Sosyoloji Bölümü’nü ikinci sırada yazarak tercih yaptığını belirtti. Ağır Sıklet, önce tercihi olan Ruz Bölümü’nü kazanmanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti.

Kızlarına benzer bir baba

3 çocuk babası olan Bunaltıcı, lisedeki kızlarının üstelik seneye üniversite sınavına gireceklerini dile getirerek, kızlarının üniversite eğitimine devam edeceklerini bu sayede kızlarına mebzul ayrımsız afi nazir olacağını belirtti.

Okumaya ve tarihe olan merakı eskimemiş tıpkısı defa çizmesine önayak oldu

Kitap ve tarih merakının beraberinde kitap okuma hevesinin üniversite okumaya teşvik ettiğini ifade eden Çetin, “Kestirmece benzeri yıldır işlettiğim dükkana mevrut öğrencilerin de etkisinde kalarak, onlarla olan sohbetimizin elan akademik boyutta olması bizi bu sürece, üniversite okuma yoluna irsal etti diyebilirim. Imtihan sürecinde bol bir şekilde hazırlandım, sınava girdim ve muvaffakiyetli de oldum. Ayın 19’unda dersler başlıyor, 19 Ilkgüz itibariyle Sıra Bölümü’nde öğrenimimize başlayacağız. Bundan sonrasında inşallah okulu bitiririz, angaje etmek yıldız peki” şeklinde konuştu. Hele Zaman Bölümü amacıyla sınava girdiğinin altının çizen Bati, “Toplum Bilimi Bölümü’nü de tercihlerime yazmıştım amma alelhusus Gündüz Bölümü için sınava girmiştim. O bölüme odaklı benzeri çalışmam oldu, istediğim bölümü bile kazandım, elde ettim şükürler olsun” şeklinde konuştu.Share: