Bilecik’te Kuran kurslarında zelzele ve tahliye tatbikatı yapıldı

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde Bilecik AFAD Başkanlığı Koordinasyonda ilçe müftülüğüne merbut Kuran kursunda “Yer Sarsıntısı Yadigâr ve Tahliye Tatbikatı” düzenlendi.

AFAD Başkanlığı ve Din İşleri Başkanlığı iş birliğinde, Ilçebay Yüksel Ünal, İlçe Müftü Vekili Nasihatçi İbrahim Atmaca, önder hatipler, müftülük çalışanları ve Kuran kursunda terbiye gören öğrencilerin katılımıyla manevra yapıldı.

Tatbikat alanına mevrut Ilçebay Yüksel Ünal, tatbikatı durumunda inceledi. Tatbikatta Bilecik AFAD, Bilecik AFAD gönüllüleri, müftülük personeli ve imam hatipler fariza aldı.

Ilçebay Yüksel Ünal manevra sonrası yaptığı konuşmada, afetlerle ilgili eğitimlerin verilmesinin ve bu kapsamda çalışmaların yapılmasının önemli olduğunu söyledi.

Yapılan tatbikatların yanı sıra risklerin öngörülmesi ve buna sınırlı kendisine verilecek eğimlerin çokça majör ve kızıl olduğunu dile getiren Kaymakam Ünal, “Bu tatbikatlar sayesinde çocuklarımız ve gençlerimize yönelik bilinçlendirme ve farkındalık bina etmek istiyoruz. Depreme hazır tıpkısı toplum amacıyla bu format tatbikatlara önem veriyoruz. Allah bizleri depremden ve değme makule afetten korusun inşallah.” dedi.

Share: