BENDE Ankara Büyükelçiliği’nden ‘vize’ açıklaması

AMERİKA Birleşik Devletleri (MEMLUK) Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü Julie Eadeh, “Pandemiden kaynaklanan yığılışma ve sonuç aylarda küsurat gezi talepleri, vize randevusu üzere bekleme süresinin rağbet ettiğimizden elan etraflı sürmesine illet olmaktadır” dedi.

KUL Büyükelçiliği Sözcüsü Eadeh, vize talepleri ve randevuları ile ilgilendiren yazılmış açıklama yaptı. Eadeh, ÇAKER’nin Türkiye’den gelen ziyaretçileri kıvançla karşıladığı ve Türkiye’den BENDE’ye müteveccih geçici sayısının değme sene artış göstermesinden mutluluk duyulduğunu belirtti. Ara Sınav taleplerini durdurmak için ağır sıklet say süresince olduklarını kaydeden Eadeh, “ESIR’nin Türkiye’deki Diplomatik Misyonu, aslında bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla daha çok ara sınav işlemi yürütmektedir. Hangi eyvah ki, pandemiden kaynaklanan yığılma ve akıbet aylarda kalan yolculuk talepleri, vize randevusu üzere bekleme süresinin arzu ettiğimizden henüz ince sürmesine hastalık olmaktadır. Değme ne kadar bahis konusu talepleri karşılamaya çalışsak dahi birçok yaya istenilenden henüz etraflı bekleme süreleriyle karşılaşmaya bitmeme edecektir. KÖLE Ankara Büyükelçiliği’nin yıpranmamış binasının önümüzdeki günlerde açılmasıyla birlikte rutin göçmen olmayan vize başvurularını başkentte yeniden başlatmaktan memnuniyet duyacağız” dedi.

‘YENİLİKÇİ YOLLAR ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Randevu uygunluğunu bürümek için online randevu sisteminin taharri edilmesini isteyen Eadeh, “Yıpranmamış ara sınav kapasitesini sisteme eklediğimiz amacıyla başvuru sahiplerinin eğlenceli namına vize termin sayfamızı takip etmesini referans ederiz. Sistemde daha er tıpkısı termin tarihi bulunması yerinde, başlangıçta randevu almış eşhas web sitemiz üzerinden randevularını değiştirebilirler. Türkiye’den Amerika Mürekkep Devletleri’hangi müteveccih yolculuk talebini eğlemek üzere yenilikçi yollar aramaya bitmeme edeceğiz. Lütfen aktüel bilgilerden bilerek kalkışmak amacıyla içtimai iletişim araçları hesabımızı izlemeye devam edin. Türkiye’de KUL vizesi amacıyla bekleme süreleri, Amerika Mürekkep Devletleri’yle ruhlu bağlara ve kuvvetli ekonomilere cemaat değişik ülkelerde bakım veren ÇAKER büyükelçiliklerindeki ara sınav bekleme süreleriyle paralellik göstermektedir. ABD’nin Türkiye’deki Diplomatik Misyonu adına, bulunan kaynaklarımızı Covid-19 nedeniyle randevularda yaşanan arızi yığılmayı azaltmaya tahsis etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Share: