Bebeğini karınca zehri ile öldürmeye etkin babanın tahliye talebine ret

YALOVA’dahi 13 günlük bebeğinin mamasına karınca zehri katarak öldürmeye çalıştığı gerekçesiyle Serhat Oskan’ın (41) vakfedilmiş yargılanmasına bitmeme edildi. ‘Tasarlayarak zir soya, üzeri ve ruh itibarıyla kendisini savunamayacak kişiye karşı öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 sene hapsi maksut Oskan, cezaevinde mağdur olduğunu söyleyip, tahliyesini istedi. Duruşma, Oskan’ın talebini reddetti.

Türkan ve Serhat Oskan çiftinin, 28 Teşrinievvel 2021’de ‘Ecrin’ adını verdikleri kız çocukları dünyaya geldi. Benzeri restoranda kurye olarak etkin Serhat Oskan, iddiaya göre bu dönemde çığlık davrandı, WhatsApp durumunda ‘Tam bayındır edelim derken çocuk ayak bağı kabil dolandı ayaklarıma’ ve ‘Aldık başa belayı’ kabil paylaşımlar yaptı. Serhat Oskan, kızı Ecrin 13 günlükken, 9 Kasım’dahi işten eve döndüğünde, mamanın içine karınca zehri kattı.

BEBEK ZEHİRLİ MAMADAN İÇTİDurumdan habersiz olan Türkan Oskan, 2 emzik mamayı akşam ve sabahleyin başlamak üzere Ecrin’e içirdi. Çaça bittiğinde biberonda tortular kaldığını ayırt eden Türkan Oskan, evvel bozulduğunu düşündü. Ancak mamayı çöpe atarken şiddetli kutusunu gören Türkan Oskan, kutu ve biberonu özge kızı E.O.’ya (13) verip eczaneye gönderdi, mamaya dağ katılıp katılmadığına bakmalarını istedi. Eczacının mamaya biberli katıldığını söylemesi üzerine Türkan Oskan, durumu polis ve sağlık ekibine bildirdi. 10 Kasım’bile ambulansla hastaneye kaldırılarak bati bakımda tedaviye alınan Ecrin bebek, 1 devir sonraları taburcu edildi.’BEBEK RAHATIMI BOZUYORDU’Olayın ardından polis, Serhat Oskan’ı yakalayıp gözaltına aldı. İfadesinde, bebeğini zehirlemeye çalıştığını itiraf eden Oskan, “Sarhoştum. Bebeğin rahatımı bozduğunu düşünüyordum. Benzeri kaşık zehri mamasına karıştırdım, ondan boşanmak istemiştim” dedi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye atıf edilen Serhat Oskan, çıkarıldığı mahkemece ‘Nitelikli bilerek katil suçuna teşebbüs’ suçundan tutuklandı. Serhat Oskan hakkında ‘Tasarlayarak zir soya fasulyesi, eğin ve can kuşu bakımından kendisini savunamayacak kişiye cebin öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıl mahbes cezası istemiyle sorun açıldı.’EŞİM VE ÇOCUKLARIM İÇİN ÖLÜRÜM’Serhat Oskan’ın yargılanmasına Yalova 2’nci Bati Ceza Mahkemesi’nde bitmeme edildi. Türkan Oskan’ın kucağında bebeği ile katıldığı duruşmaya tutuklu sanık Serhat Oskan, Kocaeli Cezaevi’nden Gürültülü ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Canip avukatları ile Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı de duruşmada hazır bulundu.Bebeğine kasten olarak zarar vermediğini belirten Serhat Oskan, “Eşimi ve çocuklarımı çokça seviyorum. Bugün bana ‘öl’ desinler ölürüm. Mağdur durumdayım. Tahliyemi ve beraatımı irade ediyorum” dedi.Türkan Oskan ise eşinden elan ilk şikayetçi olduğunu hatırlatarak, çocuklarıyla ilgilenmesi gerektiğini, bu nedenle duruşmalara süzülmek istemediğini dile getirdi.

Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, sanığın tutukluluk halinin devamını istedi. Mahkeme heyeti Serhat Oskan’ın alıkonulma halinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Share: