BBP Umumi Başkanı Destici’den Kavim İttifakı’na “HDP” eleştirisi Açıklaması

Iri Bağlantı Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Budun İttifakı’nı eleştirerek, “Demincek diyorlar evet ‘HDP’nin olduğu masada olmayız’ evet HDP’nin olduğu belediyelerde, binalarda baş başa kuşkusuz benzeri ofis başkanlıkları yapıyorsunuz, elbette umumi müdürlükleri paylaşıyorsunuz. Eğer samimiyseniz tıpkı tavrı orada dahi koyacaksınız.” dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde gündeme ilgili basın toplantısı düzenledi.

Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine yapılan hücum sonrasında HDP’nin “alçakça benzeri açıklama” ile konuyu geçiştirmeye çalıştığını tamlayan Destici, benzeri tavrı CHP, İYİ Öğür ve 6’lı masada oturan özellikle siyasal parti umumi başkanları tevessül etmek için, sözcülerinin da “bire bir an geçmiş dışarıya çıksın ve faal siyasete karışma olsun” dedikleri Selahattin Demirtaş’tan de duyduklarını söyledi.

BBP Genel Başkanı Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Konunun benzeri eksantrik detayı, Cumhuriyet Ahali Partisi’nin 2013’te hazırladığı ‘dünyanın bildirme büyük gazeteci delik Türkiye’ antetli vakfedilmiş gazeteciler raporunun, CHP’nin yörüngesindeki sözüm ona iyi partilerin Türkiye’yi bittabi bir uçuruma sürüklemeye çalıştıklarının bire bir posta elan ortaya çıkması oldu. CHP’nin bahis konusu raporu, gazetecilere terörist muamelesi yaptığı gerekçesiyle Türkiye’yi arsıulusal kuruluşlara şikayet ediyordu. O raporda neymiş gazetecilerden biri, iki dolaşma önce Mersin’birlikte polisimizi etraflı namlulu silahlarla taradı ve çantasındaki bombayı patlattı. Bire Bir vatan haini CHP’nin gazetecilere terörist muamelesi yapılıyor diyerek yabancı ülkelere şikayet ettiği, Türkiye Cumhuriyeti’nin kahraman bire bir polisini şehit etti.

Herkes aklını başına alsın ve tığ Türkiye’dahi ‘gazeteciler tutuklanıyor’ ve ‘vakfedilmiş gazeteciler raporunu’ açıklanan CHP’ye diyoruz kim, şayet sizde biraz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına, birliğine, bütünlüğüne inanç varsa ve şehidimizin ailesine baktığınızda yüzünüz kızaracaksa, milletten kusur yalvarış büyüklüğünü gösterme vasfına sahipseniz, Meclis’te çıkacak, bir matbuat toplantısı düzenleyecek, ‘Biz hatalı yaptık, Türk milletinden ve şehitlerimizin ailesinden defo diliyoruz’ diyeceksiniz. Tığ bunu bekliyoruz.”

“Nerede CHP kazanmışsa orada HDP var”

Sazak Belediyesi Basın Kitap ve Halkla İlişkiler Ofis Başkanı namına görev eden, başlangıçta BDP Toroslar İlçesi Eş Başkanının da ortamında bulunduğu 18 personelin bir müddet geçmiş gözaltına alındığını hatırlatan Destici, şu değerlendirmeyi yaptı:

” PKK’nın partisi HDP’nin evcil seçimlerde Millet İttifakının CHP’li adayına verdiği desteğin karşılığını ziyadesiyle almış gözüküyor. HDP evcil seçimlerde verdiği desteğin karşılığını Ankara’de birlikte aldı, İstanbul, Mersin, Antalya’dahi, Adana’üstelik aldı ve İzmir’bile aldı ve nerede CHP kazanmışsa orada HDP var. Bir umum müdür CHP’den, tıpkısı genel müdür HDP’den, ayrımsız genel müdür İYİ Öğür’den, aynı daire başkanı CHP’den, bire bir daire başkanı HDP’den, tıpkı ofis başkanı İYİ Öğür’den. Demincek diyorlar ya, HDP’nin olduğu masada olmayız, peki HDP’nin olduğu belediyelerde, binalarda omuz omuza şüphesiz aynı ofis başkanlıkları yapıyorsunuz zahir genel müdürlükleri paylaşıyorsunuz. Şayet samimiyseniz bire bir tavrı orada dahi koyacaksınız.”

Share: