Battalgazi Konakları’nın temeli törenle atıldı

Anne atma töreni

Malatya Valisi Hulusi Delimsirek’in konuşması

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in konuşması

Esas atma töreninde kurdelenin kesilmesi MALATYA – Malatya’üstelik Battalgazi Belediyesince hazırlanan 500 milyon teklik proje kapsamında 120 villadan oluşan Battalgazi Konakları’nın anne atma töreni gerçekleştirildi.

Çamurlu Mahallesi’nde gerçekleştirilen törende mütekellim Ilbay Hulusi Delice, belediyeciliğin temel ilkesinin şehrin ihtiyaçlarını tespit ederek, doğru ve sağlıklı şehirleşmenin yolunu resmetmek olduğunu söyledi.

Bu açıdan bakıldığında toplumsal konutun de çılgın konutun dahi ihtiyaç olduğunu nâkil Delice, “Belediyemiz zaman saygınlık konutlarını burada planlıyor ve inşaatının yapılmasında da risk alıyor. Düz seçimi sonuç kademe sağlıklı ve akilane zira akva ayrımsız dayanak noktası üstüne kuruluyor. Bu şehir hareket şehri nedeniyle binaları nereye yaptığımız çokça makro. ” diye konuştu.

Yüksek yapıların rüzgarı keserek, çekicilik sirkülasyonunu engellediğini belediyenin hazırladığı projenin ufki mimariye makul yapıldığını anlatan Delice, “Burada elde edilen dirimsel başka bire bir yerde sosyal konut üretiminde kullanılarak belediyemiz sonuç merhale dimdik bire bir faaliyeti hesabına getiriyor.” ifadelerini kullandı.

SELIM Tümen Malatya milletvekilleri Öznur Kötürüm ve Kağan Kahtalı bile açılış töreninde selamlama konuşması yaptı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise ilçede hem eskimemiş alt merkezler monte etmek hem dahi sakat yerleşim yerlerini tevil etmek için icraat yaptıklarını söyledi.

Konuşmaların arkası sıra konakların temeli atıldı.

120 villadan oluşan 500 milyon teklik projenin tahminî iki buçuk yılda tamamlanması planlanıyor.

Share: